Turneul de la Indian Wells a început prost pentru românce. Irina Bara a pierdut dramatic cu o ucraineancă

Marti, 08 Martie 2022, ora 07:36
3183 citiri
Irina Bara

Turneul WTA 1000 de la Indian Wells (SUA) a început luni cu primele meciuri de pe tabloul de calificare, acolo unde a fost înscrisă și românca Irina Bara, locul 116 WTA.

Irina Bara a avut parte de o confruntare specială, împotriva unei tenismene din Ucraina, țara afectată de agresiunea Rusiei.

Astfel, pentru calificarea în turul secund, românca a întâlnit-o pe Lesia Tsurenko, locul 141 WTA.

Ucraineanca s-a impus în trei seturi, 6-0, 3-6, 6-2, Tsurenko revenind în setul decisiv de la 2-0 pentru Irina Bara.

Pe tabloul principal la Indian Wells sunt direct acceptate Simona Halep, Sorana Cîrstea, Irina Begu și Gabriela Ruse.

S-a anunțat noul turneu la care ar putea participa Simona Halep. Aceasta se va antrena din greu la București
Simona Halep va continua pregătirea pe zgură, în România, după ce s-a retras de la turneul de la Madrid ce va începe săptămâna aceasta. Jurnaliștii americani au comentat retragerea de...
Tenismena care și-a pus la punct rivalele. Poate câştiga orice Grand Slam
Jucătoarea kazahă de tenis Elena Rybakina este în acest moment numărul 4 WTA, favorită nr. 4, și a câştigat duminică turneul WTA 500 de la Stuttgart (Germania).. Turneul este extrem de...