Inter revine senzational si elimina Bayern din Liga Campionilor! Chivu, in sferturi

Marti, 15 Martie 2011, ora 23:40
6486 citiri

Inter Milano s-a calificat, marti seara, in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, dupa ce a obtinut o victorie dramatica, in deplasare, cu Bayern Munchen, scor 3-2, care a anulat infrangerea suferita in prima mansa cu 0-1.

Disputa de pe Allianz Arena a avut un parcurs fascinant, oferind doua reprize total opuse si rasturnari spectaculoase de situatie.

Italienii au anulat imediat handicapul din tur in doar patru minute, Samuel Eto'o deschizand scorul cu un sut din 10 metri pe langa portarul Kraft, iar jocul se anunta a fi unul spectaculos.

Golul oaspetilor a fost urmat de o perioada de dominare a celor de la Bayern, nemtii reusind sa rastoarne tabela in numai 10 minute. Gomez a restabilit egalitatea in minutul 21, profitand de o respingere gresita a lui Julio Cesar, in timp ce Muller a punctat pentru 2-1, in minutul 31, la o faza la care l-a lasat spectator pe Lucio.

Gazdele puteau majora scorul pana la pauza, insa Ribery, Gomez si Muller au fost opriti pe rand de goalkeeperul Julio Cesar si de cele doua bare ale portii brazilianului.

Dupa un start de repriza secunda echilibrat, italienii au iesit din nou la rampa, Wesley Sneijder restabilind egalitatea cu un sut la coltul lung. Golul olandezilor le-a dat aripi elevilor lui Leonardo, care au preluat imediat fraiele intalnirii.

Dupa o ratare de zile mari, Pandev si-a spalat pacatele si a punctat decisiv cu trei minute inainte de final, parafand calificarea detinatoarei trofeului in sferturile de finala ale Ligii Campionilor.

Tragerea la sorti pentru stabilirea meciurilor din sferturile finala va avea loc joi.

Ati urmarit, in format LIVE Text, pe site-ul Ziare.com, desfasurarea partidei Bayern Munchen - Inter Milano din mansa secunda a optimilor Ligii Campionilor.

LIVE Text:

*Folositi tasta F5 (Refresh) pentru actualizarea paginii;

Min.90+4 Final de meci! Inter se califica in sferturile Ligii Campionilor.

Min.90+3 Motta este avertizat pentru un fault la mijlocul terenului.

Min.90+1 Kharja vede cartonasul galben.

Min.90 Ultima schimbare si la Bayern: Kroos ii ia locul lui Breno.

Min.90 Ultima schimbare la Inter: Kharja intra in locul lui Pandev.

Min.87 Gol Inter! Pandev inscrie sub bara din pasa lui Eto'o! Italienii dau lovitura pe Allianz Arena!

Min.86 Schimbare la Inter: Nagatomo intra in locul lui Chivu

Min.80 Sneijder suteaza spre poarta lui Kraft, dar balonul il loveste pe Pandev si nemtii scapa de primirea golului cu numarul trei.

Min.73 Sneijder suteaza pe langa poarta lui Kraft.

Min.70 Inca o schimbare pentru nemti: Badstuber este trimis in locul lui Van Buyten.

Min.68 Schimbare la Bayern: Altintop intra in locul lui Robben.

Min.67 Inter s-a transformat in cu totul alta echipa dupa inscrierea golului egalizator si rateaza o noua ocazie importanta, de aceasta data prin Pandev.

Min.66 Rannochia trece pe langa 3-2, ratand cu putin reluarea decisiva.

Min.63 Gol Inter! Sneijder restabileste egalitatea cu un sut la coltul lung! Calificarea este relansata!

Min.62 Gomez suteaza violent si Julio Cesar respinge cu greu.

Min.60 Lucio primeste si el cartonas galben si va rata urmatorul meci european al Interului.

Min.56 Breno este avertizat.

Min.51 Schimbare la Inter: Coutinho intra in locul lui Stankovici.

Min.49 Julio Cesar prinde fara probleme un sut al lui Schweinsteiger.

Min.46 Incepe repriza secunda! Inter are primul atac.

---------------------------

INFO - In cealalta partida a serii, Manchester United conduce Olympique Marseille cu 1-0. Englezii au inscris prin Hernandez.

Min.45+1 Se incheie prima repriza!

Min.45 Se arata un minut de prelungire.

Min.41 Defensiva lui Inter este la pamant.

Min.40 Ocazie incredibila la poarta lui Inter! Gomez suteaza in bara, balonul se scurge pe linia portii, iar reluarea lui Muller loveste din nou stalpul portii si italienii indeparteaza pericolul.

Min.38 Breno primeste cartonasul galben.

Min.35 Bayern trece pe langa 3-1 la o faza in care Ribery a ratat din pozitie de unu la unu cu portarul Julio Cesar.

Min.31 Gol Bayern! Muller inscrie pentru 2-1, dupa ce a trecut usor de Lucio!

Min.26 Bayern rateaza o noua ocazie: Gomez scapa de Lucio in careu, dar sutul sau este respins de portar.

Min.21 Gol Bayern! Gomez restabileste egalitatea! Atacantul a profitat de o respingere gresita a lui Julio Cesar la un sut al lui Robben!

Min.20 Eto'o paseaza execelnt pentru Sneijder la 7 metri, dar fundasii bavarezi resping in corner.

Min.17 Centrarea lui Ribery il cauta pe Gomez, dar Chivu este bine plasat si respinge.

Min.13 Nemtii preseaza in jumatatea lui Inter.

Min.10 Gomez patrunde periculos in careu, dar sutul sau este respins corner de Ranocchia.

Min.8 Ribery primeste de la Muller, dar trage intr-un adversar.

INFO - Pozitia lui Eto'o este suspecta de ofsaid. Se pare ca atacantul a primit balonul la limita.

Min.4 Gol Inter! Eto'o deschide scorul cu un sut din 10 metri pe langa Kraft!

Min.2 Prima faza apartine gazdelor: Robben suteaza in bratele lui Julio Cesar din lovitura libera.

Min.1 Incepe partida! Inter are lovitura de start.

INFO - Se tine un moment de reculegere in memoria victimelor cutremurului din Japonia.

INFO - Se intoneaza imnul Champions League.

INFO - Cele doua echipe patrund pe gazon.

INFO - In tur, Bayern s-a impus cu 1-0.

Bayern Munchen: Kraft - Pranjici, Breno, Van Buyten, Lahm - Ribery, Luiz Gustavo, Schweinsteiger, Robben - Muller, Gomez;

Rezerve: Butt, Hamit Altintop, Ottl, Klose, Badstuber, Kroos, Timosciuk;

Antrenor: Louis van Gaal;

Inter Milano: Julio Cesar - Maicon, Ranocchia, Lucio, Chivu - Motta, Stankovici, Cambiasso, Sneijder - Eto'o, Pandev;

Rezerve: Castellazzi, Cordoba, Kharja, Mariga, Materazzi, Coutinho, Nagatomo;

Antrenor: Leonardo.

In celalalt meci al serii, Manchester United a trecut cu 2-1 de Olympique Marseille si s-a calificat, cu acelasi scor general, in sferturile de finala ale competitiei.

Iohannis, întrebat de ce a mers în Coreea de Sud cu un avion de lux: „Am venit cu o aeronavă mică. Nu ştiu cum definiţi un avion de lux”
Klaus Iohannis a răspuns marţi, 23 aprilie, de ce s-a deplasat în Coreea de Sud cu un avion de lux în timp ce miniştrii au mers cu un avion de linie, precizând că a venit într-o deplasare...
Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
#LIVE Bayern Inter, #LIVE Liga Campionilor, #LIVE Text Bayern Inter, #Cristi Chivu , #Cristi Chivu