Meci nebun în Italia, între Fiorentina și Inter Milano, decis în prelungiri

Duminica, 23 Octombrie 2022, ora 09:05
2415 citiri
Lautaro Martinez a marcat două goluri pentru Inter FOTO facebook

Fiorentina și Inter Milano au oferit un meci superb, terminat cu șapte goluri și un final dramatic.

Inter a condus cu 2-0 în primul sfert de oră, prin golurile reuşite de Barella (min. 2) şi Lautaro Martinez (min. 15). Gazdele au revenit prin Cabral, din penalti, în minutul 33 şi au egalat în minutul 60, prin Ikone. Lautaro Martinez a readus pe Inter în avantaj, cu un penalti transformat în minutul 73.

Fiorentina a egalat prin Jovic în minutul 90, dar Inter a înscris golul victoriei în al cincilea minut de prelungire, când a marcat Mkhitaryan, după o greșeală gravă a apărării adverse.

Inter Milano este pe locul 7 în clasament, cu 21 de puncte. Fiorentina este pe locul 13, cu 10 puncte.

Surpriză în campionatul Italiei. Ce a pățit liderul Inter Milano
Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A. Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în...