Mourinho, eliminat in victoria Interului de la Cagliari (Video)

Luni, 21 Septembrie 2009, ora 08:50
967 citiri

Campioana Italiei, Inter Milano, s-a schinuit teribil in etapa a patra din Serie A si a castigat greu in deplasarea de la Cagliari.

Gazdele au deschis scorul in minutul 15, Jeda transformand o lovitura de la 11 metri. Formatia lui Chivu a trait periculos si, la doua minute de la startul reprizei secunde, Dessena izbeste bara cu un sut de la 30 de metri.

Campionii Italiei au rezolvat meciul in doar 4 minute, Millito marcand de doua ori in minutele 51 si 55.

Tehnicianul oaspetilor, Jose Mourinho, a fost extrem de tensionat si a sfarsit prin a fi eliminat de arbitrul intalnirii.

Cagliari: 32 Marchetti; 15 Marzoratti, 13 Astori, 21 Canini, 31 Agostini; 8 Biondini ( Lazzari), 5 Conti, 4 Dessena; 7 Cossu ( Larrivey), 27 Jeda; 32 Matri (Nene);

Inter: 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 39 Santon (Santon); 4 Zanetti, 19 Cambiasso (Thiago Motta, Chivu), 5 Stankovic; 10 Sneijder; 22 Milito, 9 Eto'o;

Vezi mai jos video cu rezumatul intalnirii:

Bucurie nebună la Inter Milano. Fotbaliștii au dansat pe manele românești VIDEO
Inter Milano a cucerit al 20-lea titlu de campioană a Italiei din istoria sa, după ce a reuşit să o învingă la limită, cu scorul de 2-1, pe marea sa rivală AC Milan, luni seara, în...
Mai mult de jumătate dintre români votează la europarlamentare cu candidatul preferat la primărie. Ce procente ar putea obține partidele SONDAJ
PSD este creditat cu 28,4% din intenţiile de vot la alegerile pentru consiliile locale, PNL cu 26,7%, AUR cu 14,4%, conform unui sondaj realizat de INSCOP la comanda News.ro, în luna aprilie,...