Inter, scor de maidan in Serie A

Luni, 15 Septembrie 2014, ora 11:51
2321 citiri

Inter Milano a realizat scorul saptamanii in cele mai puternice ligi din vestul Europei.

In etapa a doua din Serie A, echipa lombarda a oferit un adevarat festival de goluri, invingand cu un neverosimil 7-0 formatia Sassuolo

Eroul partidei a fost atacantul Mauro Icardi, autor al unui hat-trick. Atacantul argentinian a deschis scorul repede in minutul 4, pentru ca apoi Kovacic sa majoreze avantajul in minutul 21.

Sud-americanul a revenit cu gol in minutul 30, iar Dani Osvaldo a stabilit in minutul 43 rezultatul la pauza.

In repriza secunda, Icardi a semnat in minutul 53 tripleta, iar Osvaldo dubla in minutul 72. Ultimul gol al intalnirii a purtat numele lui Guarin, care a inchis tabela de marcaj cu un sfert de ora inainte de incheiarea jocului.

Intr-un alt meci din etapa a doua, Napoli a fost invinsa acasa, scor 1-0, de Chievo.

Nicușor Dan, la depunerea candidaturii pentru Capitală: Va fi o luptă între oameni care doresc o justiție corectă și clanuri care sug de la bugetul statului
Primarul Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, la depunerea candidaturii pentru Primăria Capitalei și a listei Drepte Unite pentru alegerile locale din Bucureşti că în această...
Prima reacție a lui Clotilde Armand după ce a fost trimisă în judecată: ”Ciolacu a schimbat 4 procurori până a găsit unul din provincie pe care l-a avansat să mă ancheteze”
Primărița Sectorului 1, Clotilde Armand, a reacționat joi, 25 aprilie, la câteva ore după ce a fost trimisă în judecată. Într-un mesaj postat pe Facebook, Clotilde Armand precizează...