Mourinho l-a invins la limita pe Olaroiu (VIDEO)

Vineri, 25 Iulie 2008, ora 07:48
1547 citiri

Internazionale Milano a invins, scor 1-0, gruparea antrenata de de Cosmin Olaroiu, Al Hilal, intr-un meci amical disputat joi seara. A fost primul meci disputat de milanezi in era Mourinho.

Unicul gol al intalnirii a venit in minutul 45 si a fost marcat de fundasul argentinian Burdisso, care a reluat cu capul in plasa portii, dupa o centrare a lui Balotelli.

Jose Mourinho a folosit in aceasta partida nu mai putin de 23 de jucatori:

In prima repriza: Julio Cesar - Santon, Burdisso, Pele, Bolzoni (Biabiany '30); Vieira, Cambiasso, Zanetti - Figo, Adriano, Balotelli.

In a doua repriza: Toldo - Maicon, Mei, Materazzi, Maxwell - Jimenez, Dacourt, Stankovic - Mancini, Crespo, Cruz.

Fundasul roman Cristian Chivu n-a evoluat, el fiind accidentat.

Urmatorul meci amical pe care il vor juca "nerazzurrii" va avea loc duminica, de la ora 19:00, in compania formatiei Bari.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Mourinho, #olaroiu, #Inter, #Al Hilal, #meci amical, #Burdisso , #stiri Inter Milano