Pazzini, debut nebun la Inter (Video)

Duminica, 30 Ianuarie 2011, ora 18:33
1989 citiri

Giampaolo Pazzini a inscris doua goluri si a obtinut un penalti in partida pe care Inter a castigat-o, scor 3-2, in fata celor de la Palermo.

Venit abia in urma cu doua zile la Milano, Pazzini a avut nevoie de doar o repriza pentru a-i cuceri deja pe fanii "nerazzurrilor".

Tehnicianul Interului, brazilianul Leonardo, l-a aruncat in teren pe Pazzini la inceputul reprizei secunde, cand scorul era 2-0 pentru Palermo, dupa reusitele lui Miccoli (min.5) si Nocerino (min.36).

In minutul 57, Pazzini a redus din handicap cu un sut din interiorul careului, iar interistii incepeau sa spere ca formatia lor favorita poate intoarce rezultatul.

Dupa un penalti ratat de Pastore (min.63), Pazzini a inscris din nou (min.73), de data aceasta cu capul, si a egalat situatia pe tabela de marcaj.

Si ca debutul celui poreclit "Pazzo" (nebun in italiana) sa fie si mai frumos, jucatorul transferat de la Sampdoria a obtinut o lovitura de la 11 metri, care a fost transformata cu siguranta de Samuel Eto'o.

3-2 si Inter, fara Chivu - suspendat, obtine 3 puncte dintr-un meci care parea pierdut la pauza.

"Era imposibil sa-mi imaginez o asemenea zi. Pare un vis! E o zi fantastica, pe care cu siguranta n-o voi uita niciodata", a spus Pazzini, dupa terminarea partidei.

Alte rezultate inregistrate duminica in Serie A: Cagliari - Bari 2-1, Genoa - Parma 3-1, Lecce - Cesena 1-1 si Napoli - Sampdoria 4-0. Intalnirea dintre Bologna si Roma a fost suspendata din cauza zapezii.

Vizionati, mai jos, golurile marcate in partida Inter - Palermo:

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Pazzini goluri Inter Palermo, #debut Pazzini Inter, #Inter Palermo Serie A , #stiri Inter Milano