Scandal de proportii in Italia, dupa un meci nebun: "N-am mai vazut asa ceva" (Video)!

Luni, 08 Aprilie 2013, ora 11:12
3618 citiri

Intalnirea dintre Inter si Atalanta, din etapa a 31-a a campionatului italian de fotbal, candideaza cu mari sanse la titlul de cea mai spectaculoasa partida a sezonului, dar si cea mai controversata.

3-4 a fost scorul meciului disputat pe stadionul Giusseppe Meazza din Milano, un rezultat pus de "nerazzurri" in carca arbitrului Gervasoni.

In fata a aproape 50 de mii de spectatori, gazdele au deschis scorul in finalul primei reprize, prin veteranul Tommaso Rocchi, care nu mai marcase de aproape un an si jumatate!

Dupa o repriza linistita a urmat una cu adevarat nebuna. Mai intai, Bonaventura a egalat situatia pe tabela de marcaj in minutul 56, insa rezultatul a rezistat doar un minut, pentru ca Alvarez, intrat in locul accidentatului Cassano, a punctat dupa o mare greseala in apararea bergamezilor.

Peste patru minute, Inter a punctat din nou, tot prin argentinianul Alvarez, iar partida parea jucata. Nici pe departe.

In minutul 65, Gervasoni a dictat un penalti de-a dreptul invizibil pentru Atalanta, nevazut nici de jucatorii oaspetilor. A batut Denis si a transformat cu siguranta.

Acelasi Denis avea apoi sa intoarca scorul, cu doua goluri marcate in minutele 71 si 77.

In ultimul minut al partidei, Ranocchia a avut o ocazie uriasa de a restabili egalitatea, insa a ratat din doar 5 metri, cu toata poarta goala in fata!

Scandal dupa fluierul final

La final, Scheletto a sarit la gatul fostilor sai colegi de la Atalanta, care au incheiat meciul in 10 jucatori, dupa ce Raimondi a fost eliminat tocmai pentru o lovitura aplicata mijlocasului celor de la Inter.

Pe langa acest conflict, jucatorii si oficialii milanezilor au dat de pamant cu arbitrul Gervasoni, pe care l-a acuzat de rele intentii.

"Nu se poate asa ceva. N-a vazut nimeni nimic la acea faza. Jucatorii Atalantei se duceau sa bata corner", a tunat antrenorul Andrea Stramaccioni, completat de patronul Massimo Moratti: "In viata mea n-am vazut un asemenea penalti. Nu cred in greseli, aici e altceva".

O publicatie din Italia chiar avanseaza ipoteza ca Inter ar putea, la ordinele lui Moratti, sa foloseasca juniorii in ultimele meciuri ale acestui sezon, in semn de protest fata de greselile de arbitraj de care a avut parte anul acesta.

Dupa aceasta infrangere, Inter si-a cam luat adio de la un loc de la Champions League.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
#Inter infrangere Atalanta, #Inter scandal penalti Atalanta , #stiri Inter Milano