Tottenham a invins clar Interul lui Chivu

Marti, 02 Noiembrie 2010, ora 23:40
3627 citiri

Tottenham Hotspur a razbunat infrangerea de la Milano si a castigat returul cu Inter, disputat pe White Heart Lane, scor 3-1, in etapa a patra a grupelor Ligii Campionilor.

Italienii au inceput slab partida de la Londra, iar englezii au deschis scorul in minutul 18 prin Van der Vaart, care a fost servit perfect de croatul Modrici.

Cei de la Tottenham si-au dublat avantajul la 16 minute de la reluare, cand inaltul Peter Crouch a inscris la capatul unei faze create de galezul Bale, cel care in meciul de la Milano a marcat de trei ori.

Camerunezul Eto'o a readus speranta in tabara Interului in minutul 80, inscriind pentru 2-1, dar sansele italienilor au fost spulberate de rusul Pavlyuchenko, care a punctat in minutul 89 dupa un contraatac excelent, dirijat de acelasi Bale.

Dupa patru etape, Tottenham si Inter ocupa primele doua pozitii in Grupa A cu cate sapte puncte, fiind despartite doar de golaveraj. Twente ocupa locul trei cu cinci puncte, in timp ce Werder se situeaza pe ultima treapta, cu numai doua puncte.

Ati urmariti pe site-ul Ziare.com, in format LIVE Text, desfasurarea celui mai important meci al serii in Liga Campionilor, dintre Tottenham Hotspur si Inter Milano.

Desfasurarea partidei:

*folositi tasta Refresh (F5) pentru actualizarea paginii;

Min.90+2 Final de meci! Tottenham se impune cu 3-1.

Min.90+2 Modrici este avertizat.

Min.90 Milito este aproape de 3-2, dar sutul sau sterge bara portii lui Cudicini.

Min.89 GOOOL Tottenham! Bale porneste din nou periculos pe contraatac, patrunde pe flancul stang, paseaza in careu, iar Pavlyuchenko inscrie pentru 3-1!

Min.86 Lucio vede cartonasul galben.

Min.85 Schimbare la Tottenham: Palacios intra in locul lui Lennon.

Min.81 Eto'o patrunde din nou periculos in careu, dar sutul sau este deviat si retinut in cele din urma de Cudicini.

Min.80 GOOOOL Inter! Eto'o puncteaza si echipa lui Cristi Chivu spera la o remiza!

Min.77 Faza excelenta creata de Bale care dribleaza doi adversari, dar Lucio si Maicon revin si recupereaza.

Min.76 Schimbare la Tottenham: Pavlyuchenko intra in locul lui Crouch.

Min.72 Jenas primeste galben pentru simulare.

Min.71 Schimbare la Inter: Pandev este inlocuit de Milito.

Min.70 Cudicini retine sutul lui Eto'o.

Min.64 Schimbare la Inter: Coutinho intra in locul lui Biabiany.

Min.63 Crouch inscrie din nou in poarta lui Castellazzi, dupa o pasa din unghi, dar golul este anulat dupa ce balonul parasise suprafata de joc.

Min.61 GOOOOOOOOL Tottenham! Crouch inscrie dupa o faza creata de acelasi Bale!

Min.55 Lovitura de cap a lui Crouch, din centrul careului, este respinsa in corner de Castellazzi.

Min.53 Schimbare la Inter: Nwankwo intra in locul lui Muntari.

Min.51 Chivu il faulteaza pe Lennon si vede cartonasul galben.

Min.46 Englezii ajung rapid in careul lui Inter, dar milanezii reusesc sa recupereze.

Min.46 Incepe repriza secunda.

--------------------------------------

Min.45 Se incheie prima repriza!

Min.44 Chivu resinge in ultimul moment din fata lui Lennon, care putea suta periculos din 10 metri.

Min.41 Faza buna creata de englezi pe stanga, balonul ajunge in careu si este intors pentru Huddlestone, dar sutul acestuia trece peste poarta italienilor.

Min.39 Hutton primeste galben pentru un fault la Eto'o.

Min.37 Van der Vaart bate lovitura libera din marginea careului, dar trimite alaturi.

Min.36 Samuel faulteaza si primeste primul cartonas galben al partidei.

Min.33 Englezii s-au instalat in jumatatea adversa dar nu reusesc sa puna in pericol poarta lui Castellazzi.

Min.30 Lucio isi incearca si el norocul, dar mingea ocoleste poarta lui Cudicini.

MIn.28 Zanetti incearca un sut de la distanta, dar mingea trece alaturi.

Min.24 Ratare imensa pentru Tottenham! Bale patrunde in forta pe stanga si centreaza in careu, insa Crouch suteaza din voleu pe langa poarta.

Min.18 GOOOOOL Tottenham! Van der Vaart deschide scorul dupa o pasa superba a lui Modrici!

Min.17 Cudicini retine sutul lui Sneijder.

Min.12 Defensiva londonezilor blocheaza sutul lui Muntari.

Min.9 Castellazzi retine sutul lui Modrici.

Min.5 Van der Vaart este surprins in ofsaid.

Min.4 Prima ocazie ii apartine lui Sneijder, dar sutul olandezului trece pe langa poarta.

Min.1 Incepe partida!

Tottenham: Cudicini - Hutton, Gallas, Kaboul, Assou-Ekotto - Lennon, Huddlestone, Modrici, Bale - Van der Vaart - Crouch;

Inter: Castellazzi - Maicon, Lucio, Samuel, Chivu - Muntari, Zanetti - Biabiany, Sneijder, Pandev - Eto'o;

Arbitru: Viktor Kassai (Ungaria);

Asistenti: Gyorgy Ring, Tibor Vamos;

Arbitru de rezerva: Ferenc Bede;

Arbitrii aditionali: Mihaly Fabian, Tamas Bognar.

Echipa U19 a clubului Inter Milano, antrenată de Cristian Chivu, a învins, marţi, pe teren propriu, cu 2-1 (0-0), formaţia similară a grupării Şeriff Tiraspol, în etapa a III-a a Grupei D a...
PNL a stabilit cu cine va merge la Cotroceni pentru consultările privind propunerea de premier
Partidul Naţional Liberal va merge la consultările de la Palatul Cotroceni cu o delegaţie formată din preşedintele partidului, Florin Cîţu, şi cei patru prim-vicepreşedinţi. Potrivit...