FC Barcelona, reclamata la TAS

Marti, 22 Ianuarie 2019, ora 21:06
3970 citiri

Clubul de fotbal Levante a depus plangere la Tribunalul de Arbitraj Sportiv (TAS) in legatura cu folosirea unui jucator ineligibil de catre FC Barcelona in duelul dintre cele doua echipe din optimile de finala ale Cupei Spaniei.

Barcelona, detinatoarea trofeului, a acces in sferturi de finala cu scorul general de 4-2. In mansa intai, castigata cu 2-1 de Levante, Barca l-a folosit pe fundasul Chumi, desi acesta era suspendat atunci pentru echipa secunda a clubului.

Initial, Levante a depus plangere la Federatia spaniola de fotbal (RFEF) impotriva folosirii lui Chumi. Federatia a respins plangerea, pe motiv ca Levante a depasit termenul de 48 de ore pentru inaintarea unei contestatii.

Levante s-a adresat acum la TAS si a cerut ca meciurile din Cupa Spaniei sa fie suspendate in asteptarea unui verdict.

Barcelona o va intalni pe Sevilla FC in sferturi de finala, meciul tur fiind programat miercuri.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...