Andone, invidios pe Steaua

Duminica, 29 August 2010, ora 10:59
2124 citiri

Antrenorul lui Dinamo, Ioan Andone, priveste cu invidie catre atmosfera pe care fanii Stelei o produc in timpul meciurilor si ii ataca, in acelasi timp, pe sustinatorii "cainilor rosii".

"Daca Steaua juca asa cum o facem noi, mai erau zece mii de oameni la portile stadionului, in parcare, sa sustina echipa. La Dinamo... la Dinamo astia sunt oamenii. Sunt la fel de atatia ani!", a spus Andone, intr-o conferinta de presa.

Andone este invidios si pe atacul Stelei, considerand ca echipa sa are sanse mici in fata "ros-albastrilor.

"Am luat opt goluri din partea unor promovate. Ce o sa facem cu Steaua?!", s-a intrebat Andone.

De asemenea, Andone s-a mai declarat nemultumit si de faptul ca suporterii lui Dinamo ii huiduie pe jucatori.

"Nu inteleg de ce l-a huiduit lumea pe Marius Niculae! Omul a venit cu sufletul, dar atat poate!", a completat Andone.

C.M.

Adversar complicat pentru campioana Steaua în sferturile EuroCup
Campioana României la polo masculin, Steaua Bucureşti, va întâlni formaţia spaniolă Astralpool CN Sabadell, în sferturile de finală ale LEN Euro Cup, conform tragerii la sorţi de marţi....
Calificare dramatică pentru Steaua în sferturile cupelor europene. A fost nevoie de penalty-uri
CSA Steaua Bucureşti s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă, după ce a învins formaţia elenă Panionios Atena cu scorul de 20-18 (2-2, 3-2, 2-4, 4-2,...