Andone pierde in primul meci din play-off-ul din Kazahstan

Sambata, 17 August 2013, ora 17:07
429 citiri

Ioan Andone a debutat cu stangul in play-off-ul campionatului din Kazahstan, echipa sa FC Astana pierzand cu 2-1 in fata campioanei Sahtior Karagandy, echipa care joaca in play-off-ul Champions League.

Astana s-a inclinat pe teren propriu in fata revelatiei din preliminariile Ligii Campionilor, Sahtior Karagandy. A fost 2-1 dupa 0-0 la pauza, Karagandy marcand prima in minutul 50, prin Murtazaev.

Astana a ratat un penalti in minutul 70, dar peste doar un minut a egalat prin Nuserbaev. Golul victoriei oaspete a venit in minutul 75, din partea lui Finonchenko.

In urma acestei infrangeri, la limita, Astana ramane cu cele 21 de puncte cu care a intrat in playoff, fiind egalata la puncte de adversara ei de astazi.

Karagandy va juca saptamana viitoare in play-off-ul Ligii cu Celtic Glasgow.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#andone pierde playoff kazahstan, #echipa andone astana esec, #esec kazahstan echipa andone astana , #stiri Ioan Andone