Cine e fotbalistul de la Universitatea Cluj care a refuzat să bată penalty-uri. Ce spune antrenorul Sabău

Joi, 25 Mai 2023, ora 09:04
3393 citiri
Ioan Ovidiu Sabău

Ioan Ovidiu Sabău, antrenorul echipei Universitatea Cluj, s-a declarat afectat de înfrângerea suferită miercuri, în finala Cupei României, în faţa echipei Sepsi. El spune că jucătorii care au ratat loviturile de pedeapsă nu trebuie acuzaţi.

„Cred că am reuşit să-i blocăm foarte bine, am avut ocazii în prima repriză. Sigur că ne pare rău pentru aceşti oameni minunaţi care au venit să ne susţină. Un trofeu ar fi însemnat mult pentru ei. Am sperat mult că vom reuşi să câştigăm, am simţit că putem câştiga, pentru că i-am văzut foarte motivaţi. Şi-au dorit. Am ştiut să ţinem de minge, ca şi joc am arătat bine. Dar e o finală, se uită, rămâne până la urmă trofeul!

Martic a refuzat iniţial să bată penalti, dar apoi a revenit şi a zis că bate şi el. Nu-i judec. A fost o mare încărcătură. E prea devreme să vorbesc despre ce se va întâmpla de mâine încolo. Am nevoie de câteva zile să mă liniştesc, pentru că sunt şi eu afectat de ce s-a întâmplat”, a declarat Sabău.

E ultimul minut și echipa ta are penalty. Cea mai proastă execuție posibilă VIDEO
Un moment amuzant a avut loc în campionatul spaniol, la meciul dintre Osasuna și Valencia. Pe stadionul El Sadar din Pamplona oaspeții au deschis scorul în minutul 18 prin Alemida. Osasuna a...
Două rezerve au marcat în două minute: cum s-a terminat meciul dintre Universitatea Cluj și Petrolul
Echipa Petrolul Ploieşti a învins sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în etapa a patra din play-out-ul Superligii. Petrolul a marcat golurile victoriei în...