Danciulescu ramane la Dinamo pe viata

Luni, 19 Mai 2008, ora 14:41
806 citiri

Atacantul formatiei Dinamo, Ionel Danciulescu, a anuntat ca va ramane la echipa, unde vrea sa-si incheie cariera.

Dupa o lunga discutie particulara cu oficialii clubului din Stefan cel Mare, golgheterul editiei 2007/2008 a campionatului, Ionel Danciulescu, a decis sa ramana la Dinamo.

"Viata mea este Dinamo. Aici este casa mea, nu vreau sa plec de la aceasta echipa. De acum incolo nu vreau sa ma mai intrebati de o eventuala plecare, nu plec nici la CFR, nici in Elvetia, nici in Germania, nici mai stiu eu unde. Cristi Borcea a fost mereu un om de cuvant si corect. Daca ne vom indeplini obiectivele propuse in sezonul viitor, toata lumea va fi si multumita financiar", a declarat jucatorul.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...