Tensiuni intre Danciulescu si Dinamo

Vineri, 03 Iulie 2009, ora 12:04
1630 citiri

Ionel Danciulescu ar putea pleca de la Dinamo in aceasta vara.

Ajuns la 32 de ani, atacantul dinamovist nu mai este pe placul sefilor din Soseaua Stefan cel Mare, din cauza salariului pe care il are.

Fostul jucator al Stelei castiga la Dinamo aproximativ 250.000 de euro pe sezon, mult peste limita maxima anuntata de Cristi Borcea luna trecuta: 100.000 de euro pe an.

Decizia sefilor din "Groapa" nu-l deranjeaza asa mult pe Danciulescu, care are astfel posibilitatea de a se transfera in strainatate si a avea un salariu superior fata celui pe care il are in prezent.

Conform unor surse din interiorul clubului "ros-alb", "Danciu" are mai multe oferte de la grupari din Rusia, printre care si Terek Groznii, dar si din Emiratele Arabe Unite, de la formatia antrenata de Ioan Andone, Al Ahli.

In sezonul tocmai incheiat, Danciulescu a marcat 12 goluri in 34 de meciuri, fiind golgheterul echipei, la egalitate cu Marius Niculae.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...