08 Decembrie 2010 - CE de handbal feminin: Ionela Stanca, vedeta meciului cu Spania

Handbalista constanteana Ionela Stanca a marcat 7 goluri in meciul cu Spania, primul al nationalei Romaniei la Campionatul European din Danemarca si Norvegia, si a fost declarata cea mai buna jucatoare a formatiei

10 Iunie 2009 - Liber spre Oltchim

Rulmentul Urban Brasov este la un pas de a ramane fara Stanca, Amariei si Vintila dupa ce s-a despartit de Neagu, Vizitiu, Woo Sun Hee sau Juhasz. Cele trei jucatoare au depus memorii la FRH si pot deveni libere de contract in 22 iunie daca vicecampioana Romaniei nu le va achita pana la data respectiva sumele datorate. "Sportivele au dreptatea lor, pentru ca in contracte sunt prevederi care nu s-au respectat. Nu pot spune la cat se cifreaza sumele care le au de primit, stiu doar ca Ionela

20 Mai 2009 - Fara rusoaice la Valcea

Cele doua rusoaice dorite de campioana Romaniei la handbal, Irina Bliznova si Ekaterina Davydenko, ambele de la Lada Togliatti, nu vor mai ajunge la vara in Zavoi. "Am primit zilele trecute un raspuns negativ din Rusia, nu le putem transfera", a afirmat presedintele gruparii

14 Iunie 2008 - Rita Borbas: 'Eu si Szucs ramanem la Oltchim

Rita Borbas: "Eu si Szucs ramanem la Oltchim" Internationala maghiara Rita Borbas, proaspatul pivot al Oltchimului, a acordat ieri un interviu in Ungaria pentru siteul "www.handball.hu", in care a confirmat ca atat ea, cat si Gabrielle Szucs vor juca din sezonul urmator la Valcea.

"Schimbarea de antrenor de la Oltchim nu ne afecteaza, pe mine si pe Gabriela Szucs, pentru ca am semnat contracte cu clubul, nu cu antrenorul Tadici. Am fost la Rm. Valcea, acolo unde am avut parte de-o atentie

02 Iunie 2008 - Tadici: 'Puteam sa le dam usor 40-50 de goluri'

Tadici: "Puteam sa le dam usor 40-50 de goluri" Reprezentativa feminina a Romaniei este ca si calificata la Campionatul European din Islanda, dupa ce a invins, aseara, la Reykjavik, cu 37-23 (21-8), nationala tarii gazda in mansa tur a barajului. Partida nu a avut practic istoric, tricolorele fiind la timona jocului inca din primul minut. Ionela Stanca a deschis "balul", iar tricolorele au inscris gol dupa gol. Rezultatul final putea fi chiar mai categoric, insa selectionerii Gheorghe Tadici si

16 Februarie 2008 - Le-au spulberat!

Oltchim a obtinut aseara o victorie neta, la 9 goluri, in fata rusoaicelor de la Lada

Campioana Romaniei a avut nevoie de 6 minute pentru a prelua pentru intiia data conducerea. Meci dificil cu finalista editiei trecute a Ligii Campionilor, echipa rusa Lada Togliatti, care nu mai avea nevoie de pasi gresiti dupa infringerea suferita acasa, etapa trecuta, in fata unguroaicelor de la Gyor. Oaspetele au punctat in primele minute prin Postnova si Davidenko, vilcencele au replicat viguros prin