In sfarsit, Poli a reusit o victorie

Sursa: Buna Ziua Iasi
Luni, 10 Decembrie 2007, ora 10:22
225 citiri
Politehnica Iasi a obtinut o victorie mare in fata Politehnicii Timisoara, scor 2-1, in cadrul etapei a XVIII-a, rezultat care aduce un pic de liniste in sanul gruparii din dealul Copoului. Jucatorii ieseni au facut o prima repriza excelenta si au pus presiune asupra adversarului inca din primul minut al partidei. Astfel, in minutul 3, Miclea - lansat de Naidin, scapa singur cu portarul Marius Popa si rateaza o ocazie imensa de a deschide scorul. In minutul 7 al meciului, Paruolo trimite o pasa ...