Final de meci de coșmar pentru portarul român Ionuț Radu. Ce s-a întâmplat în ultimul sfert de oră

Luni, 10 Octombrie 2022, ora 08:27
2309 citiri
Ionuț Radu

Echipa italiană Cremonese a pierdut duminică, pe teren propriu, în faţa formaţiei Napoli, scor 1-4. Portarul român Ionuţ Radu a fost integralist. Empoli şi Răzvan Marin au făcut egal la Torino, scor 1-1.

Cremonese, cu Ionuţ Radu integralist, dar fără Vlad Chiricheş, a fost egala lui Napoli timp de 75 de minute. A urmat golul lui Simeone, şi un final de coşmar pentru Radu, cu două goluri primite în ultimele trei minute de prelungiri. Cremonese este pe locul 19, cu 3 puncte. Napoli ocupă locul 1 în Serie A, cu 23 de puncte.

Empoli, echipa lui Răzvan Marin, a încheiat la egalitate, 1-1 cu Torino, în deplasare şi a urcat pe locul 14, cu 8 puncte. Răzvan Marin a fost integralist şi a încasat un cartonaş galben.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a noua din Serie A:

Torino – Empoli 1-1 (S. Lukic 90 / Destro 49);

Monza – Spezia 2-0 (C. Augusto 32, P. Mari 63);

Salernitana – Verona 2-1 (Piatel 18, B. Dia 90+4 / Depaoli 56);

Udinese – Atalanta 2-2 (Deulofeu 67, N. Perez 78 / Lookman 39, Muriel 56 penalti);

Cremonese – Napoli 1-4 (Dessers 47 / Politano 26 penalti, Simeone 76, Lozano 90+3, Olivera 90+5);

AS Roma – Lecce 2-1 (Smalling 6, Dybala 48 penalti / Strefezza 39).

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...