Meci memorabil între Irina Begu și Jessica Pegula: nimeni nu putea anticipa ce s-a întâmplat la Charleston

Vineri, 07 Aprilie 2023, ora 00:04
9049 citiri
Irina Begu

Partida dintre Irina Begu și Jessica Pegula, din optimile de finală ale Charleston Open, a avut o desfășurare uluitoare.

Jessica Pegula (locul 3 WTA) și Irina Begu (locul 37) s-au întâlnit în optimile de finală de la Charleston Open.

Pegula a condus cu 7-5 și 4-0 și părea că se îndreaptă spre victorie. Irina Begu a reușit însă o serie incredibilă de 10 jocuri la rând, câștigând setul al doilea cu 6-4 și desprinzându-se la 4-0 în setul decisiv!

De la 4-0 în setul al treilea, Irina Begu n-a mai câștigat niciun joc, iar Pegula s-a impus cu 6-4!

Scor final Jessica Pegula - Irina Begu 7-5, 4-6, 6-4, după două ore și 30 de minute.

"Sincer, habar n-am ce s-a întâmplat", a spus Pegula la final. Ea va juca în sferturi cu Paula Badosa.

Quarterly Report - Editia 4

Premieră la Roland-Garros. Decizia luată de Badosa și Tsitsipas după ce sunt din nou împreună
Pentru prima dată, Paula Badosa şi Stefanos Tsitsipas vor juca împreună un meci oficial. Spaniola de 26 de ani şi grecul de 25 de ani au cerut un wild-card pentru a intra pe tabloul de dublu...
Roland Garros: Sorana Cîrstea joacă azi pentru un premiu uriaș. Cu cât e recompensată calificarea în turul al doilea
Sorana Cîrstea, a patra româncă de pe tabloul principal de la Roland Garros, joacă azi pentru calificarea în turul al doilea contra rusoaicei Anna Blinkova. Ana Bogdan și Irina Begu au...