Irina Begu, în semifinale la Palermo: de la ce oră are loc meciul

Sambata, 23 Iulie 2022, ora 06:37
3108 citiri
Irina Begu

Irina Begu s-a calificat în semifinalele turneului WTA de la Palermo. Ea va juca sâmbătă pentru calificarea în finală.

Irina Begu a învins-o pe Diane Perry, o tânără jucătoare franceză de 19 ani (86 WTA), în două seturi, scor 6-1, 6-3.

Begu (45 WTA), a șasea favorită a turneului, o va întâlni sâmbătă, 23 iulie, pe Sara Sorribes Tormo, din Spania, favorită patru, locul 41 WTA. Meciul are loc în această seară în jurul orei 23.00.

În prima semifinală se întâlnesc două jucătoarea din Italia, Lucia Bronzetti (78 WTA) și Jasmine Paolini (61 WTA), partida lor fiind programată de la ora 21.00. După acest joc va urma partida Irinei.

Prin calificarea în semifinale, Irina Begu şi-a asigurat un premiu de 8.870 de euro şi 110 puncte.

Begu revine în semifinalele turneului de la Palermo, după 10 ani! Ea a mai atins această fază și în 2012.

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...
#Irina Begu, #wta palermo, #Sara Sorribes Tormo, #paolini, #bronzetti , #stiri tenis