Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Irina Begu, de neoprit la Sankt Petersburg. Românca s-a calificat în semifinale după un meci fabulos

Vineri, 11 Februarie 2022, ora 13:37
4644 citiri
Irina Begu

Irina Begu, locul 56 WTA, s-a calificat, vineri, în semifinalele turneului de categorie WTA 500 de la Sankt Petersburg.

Begu a trecut în sferturi de sportiva cehă Tereza Martincova, locul 42 mondial, scor 6-4, 6-2, după o oră şi 21 de minute.

În semifinale, Begu va evolua cu învingătoarea partidei dintre Maria Sakkari (Grecia, principala favorită şi locul 7 mondial) şi Elise Mertens (Belgia, favorită 8 şi locul 26 mondial).

Pentru accederea în semifinale, Begu va primi 39.000 de dolari şi 185 de puncte WTA.

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
WTA Madrid începe azi fără Simona Halep. Programul româncelor
Turneul WTA 1000 de la Madrid programează astăzi primele meciuri de pe tabloul principal feminin, în absența Simonei Halep, care a refuzat din motive medicale wild-card-ul oferit de...
#Irina Begu, #Irina Begu tenis rezultate, #Sankt Petersburg tenis surprize, #Irina Begu clasament WTA , #WTA