Bianca Andreescu o invinge pe Irina Begu la Indian Wells dupa un meci electrizant

Joi, 07 Martie 2019, ora 01:59
25015 citiri

Bianca Andreescu a eliminat-o pe Irina Begu in primul tur de la Indian Wells la capatul unui meci electrizant.

Jucatoarea in varsta de 18 ani s-a impus dupa aproximativ doua ore si jumatate cu 6-7 (3), 6-3, 6-3.

Irina a inceput excelent meciul, a condus cu 5-1, insa i-a permis Biancai sa revina in meci. Soarta primului set s-a decis la tie-break, unde Irina s-a impus.

Jocul a avut insa o desfasurare diferita in setul secund, dominat categoric de Bianca, aceasta reusind sa trimita meciul in decisiv.

Irina a fost mai precisa in startul setului decisiv, dar a devenit tot mai nervoasa si i-a permis Biancai sa castige dupa o serie de cinci game-uri la rand.

Dupa eliminarea Irinei, Romania le mai are pe tabloul principal de la Indian Wells pe Simona Halep si Mihaela Buzarnescu, insa cele doua vor intra direct in turul doi.

In turul doi, Bianca o va intalni pe slovaca Dominika Cibulkova, favorita numarul 32.

BEGU - ANDREESCU 7-6 (3), 3-6, 3-6

01:59 - Bianca se impune in aceasta partida si o elimina pe Irina!

01:54 - Bianca mai face un break si serveste acum pentru castigarea meciului.

01:46 - Bianca trece in avantaj si conduce cu 4-3.

01:43 - Bianca face rebreak si egaleaza la trei. Irina e tot mai nervoasa si loveste puternic cu racheta de ciment.

01:37 - Bianca intrerupe seria Irinei si scorul este 3-2.

01:33 - Game solid pentru Irina, care conduce cu 3-1.

01:28 - Irina face break si conduce cu 2-1.

01:24 - Irina isi face cu mari emotii serviciul si scorul devine 1-1.

01:18 - Bianca incepe cu dreptul setul decisiv.

01:12 - Bianca face break la zero si castiga setul secund cu 6-3! Avem set decisiv!

01:08 - Irina face rebreak si ramane in set!

01:04 - Irina isi face serviciul din nou, dar Bianca serveste acum pentru a trimite meciul in decisiv.

01:01 - Game fara emotii pentru Bianca si scorul este 5-1!

00:57 - Irina isi face serviciul in premiera in setul secund.

00:55 - Irina s-a prabusit in setul secund si scorul este 4-0 pentru Bianca.

00:51 - Bianca mai face un break si are 3-0!

00:48 - Bianca isi face serviciul si conduce cu 2-0.

00:40 - Bianca incepe setul secund cu un break!

00:34 - Irina castiga dramatic primul set la tie-break!

00:24 - Bianca face rebreak si primul set se decide la tie-break!

00:19 - Irina face break si va servi din nou pentru castigarea setului.

00:15 - Irina joaca foarte slab, Bianca mai face un break si scorul devine 5-5!

00:11 - Bianca reuseste sa castige al treilea game la rand si scorul este 5-4!

00:08 - Andreescu face break si ramane in set.

00:00 - Bianca se impune in acest game, dar Irina serveste acum pentru castigarea primului set.

23:58 - Irina joaca foarte bine si conduce cu 5-1.

23:55 - Bianca isi face in premiera serviciul in acest meci.

23:50 - Irina incepe excelent si conduce cu 4-0!

23:44 - Irina mai face inca un break si conduce cu 3-0.

23:40 - Game la zero pentru Irina si scorul este 2-0.

23:37 - Irina face break in primul game al meciului.

23:35 - A inceput meciul!

23:31 - Bianca Andreescu va servi prima in acest meci.

23:14 - Meciul dintre Schmiedlova si Davis s-a incheiat. In cateva minute va incepe duelul dintre Begu si Andreescu.

Irina ocupa locul 70 in clasamentul WTA, in timp ce Bianca este pe locul 60.

La casele de pariuri, Bianca este favorita clara, avand cota 1.28 pentru un succes.

Singura intalnire dintre cele doua a avut loc in 2018, la Fed Cup, cand Irina s-a impus in trei seturi.

Castigatoarea acestui meci se va duela in turul 2 cu Dominika Cibulkova, favorita numarul 32.

Partida e televizata de Digi Sport 4.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Irina Begu Bianca Andreescu, #Irina Begu Bianca Andreescu LIVE, #Irina Begu Bianca Andreescu direct, #televizare Irina Begu Bianca Andreescu , #stiri Irina Begu