Calificare in sferturi pentru Irina Begu si Monica Niculescu la Australian Open

Duminica, 21 Ianuarie 2018, ora 07:35
7161 citiri

Perechea romaneasca Irina Begu si Monica Niculescu au obtinut calificarea in sferturile de finala de la Australian Open, in proba de dublu, dupa un meci care s-a disputat in noaptea de sambata spre duminica.

Favoritele 10 la castigarea primului turneu de Mare Slem al anului au profitat de abandonul perechii Kichenok/Rodionova (Ucraina/Australia), la scorul de 4-1 pentru fetele noastre, in setul 1, dupa doar 38 de minute de joc. Abandonul a venit dupa o grava accidentare la gamba a Rodionovei, care s-a speriat si a parasit terenul in lacrimi.

In sferturi, Begu/Niculescu vor intalni invingatoarea partidei Melichar/Peschke (favorite 13) - Brady/King.

Amintim faptul ca tot la Australian Open este calificata in optimi si Simona Halep, care va da piept luni cu Naomi Osaka, la o ora ce va fi anuntata de site-ul nostru, meciul fiind LIVE pe Ziare.com, punct cu punct.

Presa internationala, despre victoria minunata obtinuta de Simona Halep la Australian Open

Lidera mondiala WTA a trecut in turul III dupa un meci epic de Lauren Davis din SUA, dupa 15-13 in decisiv, la capatul a 3 ore si 45 de minute de joc.

Curtea Constituţională a admis miercuri, 20 octombrie, cu unanimitate de voturi, o sesizare formulată de 50 de parlamentari - deputaţi neafiliaţi şi membri AUR şi PSD, privind...
Rareș Bogdan, fotografiat alături de fugarul Cristian Rizea. Fostul deputat PSD și-a anunțat candidatura la primăria orașului Bălți VIDEO
Fostul deputat PSD Cristian Rizea, fugit în Republica Moldova pentru a se sustrage unei pedepse primite în România de 4 ani și 8 luni de închisoare, a publicat miercuri, 20 octombrie, o...