Irina Begu a suferit o infrangere dureroasa in fata Karolinei Pliskova la Indian Wells

Sambata, 10 Martie 2018, ora 05:10
20935 citiri

Irina Begu a fost eliminata in turul doi de la Indian Wells dupa ce a pierdut in fata Karolinei Pliskova, ocupanta locului 5 in clasamentul WTA.

Sportiva noastra a cedat in doua seturi, scor 6-7 (4), 1-6, la capatul unui meci dureros.

Irina a avut un start fenomenal de partida, a condus cu 5-1, dar apoi s-a prabusit si a pierdut cinci game-uri la rand.

Primul set s-a decis astfel la tie-break, unde Irina a inceput din nou bine, insa apoi a cedat si Pliskova a castigat primul set.

Esecul din primul set a afectat-o profund pe Irina, care nu a mai avut nicio sansa in setul secund.

Dupa eliminarea Irinei, Romania le mai are in proba de simplu doar pe Simona Halep si Sorana Cirstea.

BEGU - KA. PLISKOVA 6-7 (4), 1-6

05:10 - Pliskova incheie cu un break si castiga acest meci!

05:08 - Pliskova face 5-1 si Irina serveste pentru a ramane in meci.

05:04 - Irina isi face pentru prima data serviciul in acest set secund.

05:02 - Pliskova se distanteaza la 4-0 si Irina e tot mai aproape de eliminare.

04:59 - Pliskova mai face un break si are 3-0.

04:53 - Game fara emotii pentru Pliskova si scorul este 2-0.

04:51 - Karolina incepe setul secund cu un break.

04:46 - Irina pierde la patru primul set, la tie-break! Reamintim ca a condus cu 5-1 in acest set!

04:38 - Irina intrerupe seria Karolinei si primul set se decide la tie-break.

04:33 - Picajul Irinei continua, iar Pliskova conduce cu 6-5.

04:30 - Pliskova revine de la 1-5 si egaleaza!

04:24 - Pliskova este din ce in ce mai agresiva, Begu greseste si scorul devine 5-4. Irina serveste acum pentru castigarea primului set.

04:19 - Pliskova face break si da semne de revenire.

04:12 - Karolina isi face serviciul si scorul este 5-2.

04:09 - Irina face un meci mare si conduce cu 5-1.

04:04 - Irina mai face un break si conduce cu 4-1.

04:01 - Irina salveaza o minge de break si conduce cu 3-1.

03:54 - Pliskova isi face si ea serviciul in premiera in acest meci.

03:50 - Irina isi face serviciul si conduce cu 2-0.

03:42 - Irina incepe meciul cu un break!

03:39 - A inceput meciul cu Pliskova la serviciu!

03:20 - S-a terminat meciul dintre Bencici si Ostapenko. In scurt timp va incepe si confruntarea dintre Irina Begu si Karolina Pliskova.

Info:

Irina Begu se afla pe locul 36 WTA, in timp ce adversara sa este pe locul 5.

Scorul intalnirilor directe este 1-1. Ultima data, cele doua sportive s-au intalnit anul trecut la Indian Wells, cand Pliskova s-a impus in doua seturi.

Castigatoarea se va duepa in turul trei cu invingatoarea dintre Shuai Zhang si Sofia Kenin.

Confruntarea este televizata de postul Digi Sport.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Irina Begu Karolina Pliskova, #Irina Begu Karolina Pliskova LIVE, #Irina Begu Karolina Pliskova direct, #televizare Irina Begu Karolina Pliskova, #Irina Begu live Indian Wells , #stiri Irina Begu