Irina Begu, eliminata in sferturile de finala de la Madrid

Joi, 07 Mai 2015, ora 21:37
48667 citiri

Irina Begu a fost eliminata in sferturile de finala ale turneului de la Madrid dupa ce a fost invinsa de Petra Kvitova (locul 4 WTA), scor 5-7, 3-6, la capatul unui meci ce a durat putin peste o ora si jumatate.

La cea mai buna performanta din cariera la un turneu din categoria Premier Mandatory, Irina Begu a avut un start foarte bun, insa pe masura ce timpul a trecut evolutia sa a fost in scadere.

Irina a facut un break in startul meciului, dar Kvitova a revenit rapid si a egalat la doi. Cele doua jucatoare au mers apoi cap la cap, pana cand Kvitova a facut break in ultimul game si a luat setul cu 7-5.

Petra Kvitova, reactie ciudata la adresa Irinei Begu dupa victoria de la Madrid

Sportiva noastra a cedat dupa pierderea primului set, iar Kvitova a fost mult mai consistenta in setul secund, pe care l-a dominat in intregime.

Daca in primul set Irina i-a pus numeroase probleme, de aceasta data Kvitova s-a folosit fara probleme de un break facut la inceput si si-a adjudecat calificarea in semifinale.

Legendara Martina Navratilova, exasperata in timpul meciului Irinei Begu: "Of, nu din nou!"

Vineri, Kvitova o va intalni in semifinale pe Serena Williams, in timp ce Maria Sharapova se va duela pe Svetlana Kuznetsova.

Irina Begu ramane cu un cec in valoare de 100 de mii de dolari dupa evolutia de la Madrid si va face un salt de sase pozitii in clasamentul WTA, urmand ca de saptamana viitoare sa se afle pe locul 31.

Irina Begu si-a contrat antrenorul in timpul meciului cu Kvitova - Iata ce i-a spus

BEGU - KVITOVA 5-7, 3-6

21:37 - Kvitova isi face serviciul si se califica in semifinale!

21:35 - Irina salveaza trei mingi de meci si scorul devine 3-5.

21:25 - Kvitova conduce cu 5-2, iar Begu va servi pentru a ramane in meci.

21:22 - Begu isi face si ea serviciul si scorul este 2-4.

21:18 - Kvitova isi face din nou serviciul fara emotii si are 4-1.

21:15 - Irina Begu castiga primul sau game din acest meci cu mari emotii.

21:09 - Kvitova isi face serviciul fara emotii si conduce cu 3-0.

21:05 - Petra Kvitova face break si conduce cu 2-0.

21:02 - Petra Kvitova isi face serviciul in primul game din setul secund.

20:55 - Kvitova face break si castiga primul set cu 7-5!

20:49 - Kvitova isi face serviciul cu noroc si conduce cu 6-5.

20:45 - Begu are 40-0, Kvitova se apropie periculos, insa in cele din urma Irina isi face serviciul si egaleaza.

20:40 - Kvitova isi face si ea serviciul fara probleme si are 5-4.

20:38 - Begu face un game alb si egaleaza la patru!

20:33 - Kvitova castiga un game foarte echilibrat si conduce cu 4-3.

20:30 - Irina Begu serveste excelent si egaleaza la trei.

20:25 - Kvitova face un game alb si conduce cu 3-2.

20:22 - Break Kvitova! Irina egaleaza de la 0-40, insa cehoaica mai are o sansa de break si nu o iroseste!

20:13 - Irina face break si conduce cu 2-1!

20:10 - Irina Begu face un game excelent pe care il castiga clar.

20:08 - Kvitova isi face serviciul si conduce cu 1-0.

20:05 - A inceput meciul cu Kvitova la serviciu.

19:58 - Cele doua jucatoare au intrat pe teren!

19:44 - Svetlana Kuznetsova castiga partida. Irina Begu va intra pe teren in cateva momente!

18:34 - Kuznetsova - Safarova a intrat in decisiv. Startul meciului Irinei Begu se mai amana putin.

17:33 - Meciul va incepe dupa ce se va incheia duelul dintre Kuznetsova si Safarova, aflat in setul secund.

Aceasta este prima intalnire directa dintre cele doua sportive

Petra Kvitova ocupa locul 4 in clasamentul WTA, in timp ce Begu este pe 37.

Castigatoarea acestei dispute o va intalni in semifinale pe Serena Williams.

Grindeanu, avertisment pentru Piedone: ”Votanţii de stânga, într-o proporţie covârşitoare, merg către candidatul nostru”
Prim-vicepreşedintele PSD, Sorin Grindeanu, a declarat, miercuri, 24 aprilie, că soluţia pe care PSD a adoptat-o, de a candida Gabriela Firea, le dă o anumită siguranţă că votanţii de...
Răspunsul lui Piedone pentru Ciolacu: ”Mă duc în prăpastie”. Primarul Sectorului 5 acuză un blat la București
Cristian Popescu Piedone a exclus o retragere din cursa pentru Primăria Capitalei, după o solicitare făcută în acest sens de președintele PSD. Marcel Ciolacu i-a sugerat lui Piedone să își...
#Irina Begu Petra Kvitova, #Irina Begu Petra Kvitova Live, #Irina Begu Madrid , #stiri Irina Begu