Irina Begu, invinsa dramatic de Angelique Kerber in turul doi de la Roma

Miercuri, 16 Mai 2018, ora 18:41
32090 citiri

Irina Begu a fost eliminata dramatic de Angelique Kerber (12 WTA) in turul doi de la Roma.

Sportiva noastra a cedat dupa mai bine de doua ore de joc, cu 6-3, 5-7, 5-7.

Startul meciului a fost echilibrat, dar Irina a reusit sa se desprinda in finalul primului set, pe care l-a castigat cu 6-3 dupa ce a facut doua break-uri la rand.

In setul secund, Kerber a luat un avantaj rapid, Irina a avut o revenire in game-ul cu numarul zece, dar si-a pierdut apoi imediat serviciul si soarta confruntarii a fost transata in setul decisiv.

Cu moralul zdruncinat, Irina si-a pierdut rapid serviciul in setul decisiv, dar a gasit puterea sa revina, dupa ce a luptat pentru fiecare minge la intensitate maxima.

A ratat insa o minge de break si, implicit sansa de a conduce cu 5-3. Irina a mai avut insa o revenire incredibila, a egalat la 5, dar si-a pierdut din nou serviciul si apoi a cedat si partida.

Mai departe, Kerber o va intalni pe Maria Sakkari in optimile de finala, jucatoarea care a eliminat-o pe Karolina Pliskova.

Partida cu ocupanta locului 42 WTA va avea loc joi, la o ora ce nu a fost stabilita deocamdata.

BEGU - KERBER 6-3, 5-7, 5-7

18:41 - Kerber isi face serviciul si castiga partida!

18:37 - Kerber face break si serveste din nou pentru castigarea meciului!

18:30 - Dubla greseala comisa de Kerber si scorul devine 5-5! Ce final avem!!!

18:29 - Irina rateaza prima minge de break, dar mai obtine inca una!

18:28 - Minge de break pentru Irina!

18:24 - Kerber face break si va servi pentru castigarea meciului!

18:18 - Irina rateaza o minge de break si scorul devine 4-4! Un moment crucial, sa vedem cum trece Irina peste aceasta ratare!

18:11 - Irina isi face superb serviciul si conduce cu 4-3! Se joaca intens, pentru fiecare punct. Avem parte de un final superb!

18:07 - Irina face rebreak si egaleaza la trei!

18:03 - Irina isi face din nou serviciul, iar Kerber conduce cu 3-2.

17:59 - Kerber conduce cu 3-1.

17:52 - Irina isi face serviciul si Kerber are 2-1.

17:49 - Kerber se distanteaza la 2-0.

17:45 - Kerber incepe setul decisiv cu un break!

17:41 - Irina rateaza un punct decisiv dintr-o situatie foarte simpla, trimite in fileu, iar Kerber castiga setul secund cu 7-5! Avem set decisiv!

17:34 - Kerber face break si trece in avantaj, 6-5! Nemtoaica serveste din nou pentru a trimite meciul in decisiv!

17:29 - Irina face break si egaleaza la 5!

17:24 - Irina iese cu bine dintr-o situatie complicata, e 5-4 pentru Kerber, iar nemtoaica serveste acum pentru a trimite meciul in set decisiv.

17:21 - Kerber face 5-3 si presiunea este acum pe Irina.

17:15 - Irina isi face serviciul si scorul este 4-3 pentru Kerber.

17:12 - Irina rateaza doua mingi de break, iar Kerber face 4-2.

17:08 - Irina isi face cu greu serviciul si scorul este 3-2. Kerber joaca insa din ce in ce mai bine.

17:04 - Game la zero reusit de Kerber si scorul este 3-1.

17:00 - Game dramatic, cu multe rasturnari de situatie, dar Kerber face break si are 2-1!

16:51 - Irina face rebreak la zero si scorul este 1-1!

16:48 - Irina are 40-0, dar pierde cinci puncte la rand si Kerber incepe setul secund cu un break!

16:37 - Irina face break la zero si castiga primul set cu 6-3!

16:35 - Game alb pentru Irina, care conduce cu 5-3!

16:31 - Irina face break si conduce cu 4-3!

16:28 - Game fara emotii pentru Irina si scorul este 3-3.

16:24 - Echilibrul continua, iar Kerber conduce cu 3-2.

16:20 - Game foarte echilibrat, dar Irina egaleaza la doi.

16:14 - Irina rateaza o minge de break, iar Kerber face 2-1.

16:10 - Irina reuseste sa egaleze la unu.

16:05 - Inceput echilibrat, dar Kerber isi face serviciul si are 1-0.

16:03 - A inceput meciul!

15:57 - Meciul va incepe cu Kerber la serviciu.

15:55 - Cele doua jucatoare au iesit pe teren.

15:42 - S-a terminat meciul dintre Keys si Vekici, urmeaza in cateva minute confruntarea dintre Irina si Angelique.

Info:

Irina ocupa locul 41 in clasamentul WTA, in timp ce Kerber este pe locul 12.

Scorul in intalnirile din circuitul WTA este 3-2 in favoarea jucatoarei din Germania.

Partida este televizata de postul Digi Sport 2.

Marcel Ciolacu închide subiectul programului magazinelor în weekend. „Nu este oportun”
Prim-ministrul Marcel Ciolacu a declarat joi, 28 martie, că semnalele primite din rândul societăţii arată clar că nu este oportun ca magazinele să fie închise în weekend. "În...
Conspirația „George Soroș”, din nou în România, în plin an electoral. Reacția nervoasă a lui Cioloș, întrebat dacă miliardarul se află în spatele partidului său
Europarlamentarul REPER Dacian Cioloş a declarat la Iaşi, după ce a fost întrebat de un bărbat dacă în spatele partidului din care face parte se află George Soros, că nu s-a întâlnit...
#Irina Begu Angelique Kerber, #Irina Begu Angelique Kerber LIVE, #Irina Begu Roma, #Irina Begu Roma LIVE , #stiri Irina Begu