Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Irina Begu avanseaza la Charleston dupa o victorie superba

Joi, 07 Aprilie 2016, ora 00:33
27133 citiri

Irina Begu s-a calificat in optimile de finala ale turneului de la Charleston dupa ce a reusit sa o invinga pe americanca Bethanie Mattek-Sands.

Sportiva noastra s-a impus la capatul unui meci ce a durat mai bine de doua ore, scor 6-4, 4-6, 6-2.

Partida a inceput spectaculos, cu numeroase break-uri, insa Irina a fost cea care a luat primul set.

In actul secund, americanca de pe locul 89 WTA a facut diferenta cu un break in ultimul game.

Irina s-a dezlantuit insa in decisiv si a obtinut astfel calificarea in optimile de finala.

Aici, Irina o va intalni pe invingatoarea dintre Andrea Petkovici si Monica Puig.

BEGU - SANDS 6-4, 4-6, 6-2

00:34 - Irina se califica in optimile de finala!

00:22 - Irina mai face un break si are 4-1.

00:02 - Irina face primul break din decisiv si conduce cu 2-1.

23:44 - Sands face break in ultimul game al setului secund si trimite meciul in decisiv.

22:56 - Irina Begu castiga cu mari emotii primul set!

22:34 - Sands egaleaza la trei. Avem o serie de patru break-uri consecutive din partea jucatoarelor.

22:09 - A inceput partida!

22:07 - Sands va servi prima in aceasta partida.

21:52 - Putintseva a castigat. Urmeaza Irina Begu!

21:00 - Meciul dintre Lisicki si Putintseva a ajuns in setul decisiv.

20:17 - Irina Begu va intra pe teren dupa finalul meciului dintre Putintseva si Lisicki, aflat in setul secund.

Info: Partida incepe dupa ora 21:00

Irina Begu ocupa locul 34 WTA, in timp ce Sands se afla pe locul 89.

Sportiva noastra a castigat toate cele trei intalniri directe de pana acum.

Invingatoarea o va intalni in optimile de finala pe castigatoarea dintre Monica Puig si Andrea Petkovici.

Partida nu este televizata in Romania.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...