Irina Begu, eliminata in primul tur la Beijing

Luni, 05 Octombrie 2015, ora 09:36
7778 citiri

Irina Begu a fost eliminata, luni dimineata, in primul tur de la Beijing.

Sportiva noastra a fost invinsa neasteptat de croata Mirjana Lucic Baroni, scor 6-1, 3-6, 6-3.

Irina pornea ca favorita in fata jucatoarei aflata pe locul 84 in clasamentul mondial, insa primul set a fost unul de cosmar pentru romanca.

Lucic Baroni s-a distantat rapid la 5-0 si a castigat primul set fara nicio problema, insa Irina a reusit sa se replieze si sa-si revina in actul secund.

Romanca a inceput bine apoi "decisivul", doar pentru a cadea inexplicabil, permitandu-i adversarei sa se distanteze din nou.

Ultimul game al meciului a fost unul foarte disputat, Irina avand mai multe sanse de a face breakul la scorul de 5-3. Cum nu si-a concretizat oportunitatile, Lucic Baroni a castigat game-ul si, implicit, partida.-

Irina Begu - Mirjana Lucic Baroni 1-6/ 6-3/ 3-6

09:36 - Game, set si meci Mirjana Lucic Baroni!

09:07 - Doua breakuri ale Mirjanei o duc pe aceasta in frunte.

08:55 - Break pentru Irina in primul game din "decisiv".

08:51 - Game si set Irina Begu! Partida va fi decisa in "decisiv".

08:47 - Break Irina, care va servi pentru castigarea setului!

08:40 - Rebreak Begu! Setul se joaca.

08:34 - Break pentru Lucic Baroni.

08:17 - Rebreak pentru Irina! Poate ca mai poate salva ceva din jocul acesta.

08:14 - Begu nu incepe mai bine setul secund, Lucic Baroni reusind beakul.

08:09 - Irina pierde fara drept de apel primul set al meciului.

08:02 - Inca un break pentru Lucic Baroni, care se indreapta spre castigarea primului set.

07:52 - Din pacate, Irina isi pierde serviciul.

07:39 - Incepe meciul!

INFO: Irina ocupa locul 26 in clasamentul mondial, in timp ce adversara ei se afla pe un modest loc 84 in ierarhia mondiala.

INFO: Begu si Lucic Baroni s-au intalnit de doua ori pana acum in circuitul WTA, impartindu-si victoriile. Ambele meciuri directe au avut loc insa tocmai in anul 2009.

INFO: Partida dintre Begu si Lucic Baroni nu este televizata in Romania.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Irina Begu China Open, #Begu Lucic Baroni China Open, #Irina Begu tenis rezultate , #stiri Irina Begu