Irina Begu s-a calificat in turul doi la Roland Garros

Luni, 25 Mai 2015, ora 18:44
24271 citiri

Irina Begu s-a calificat luni in turul doi al turneului de Grand Slam de la Roland Garros.

Tenismena noastra a invins-o in primul tur pe americanca Bethanie Mattek-Sands (locul 164 WTA) in doua seturi, 6-4, 7-6.

O ora si 44 de minute a durat disputa dintre cele doua si a fost extrem de echilibrata.

In ambele seturi, americanca s-a desprins aproape imediat la 3-0, dar Irina a revenit de fiecare data si a reusit sa se impuna in doua seturi.

In runda urmatoare, Irina o va intalni pe croata Ana Konjuh (17 ani), locul 94 WTA. Va fi prima partida dintre cele doua.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, evolutia scorului in partida pe care Irina Begu a disputat-o in primul tur la Roland Garros.

Desfasurarea intalnirii:

Irina Begu - Bethanie Mattek-Sands 6-4, 7-6

ora 18:44 - Setul doi incepe la fel ca primul, dar Irina revine din nou si ajunge la tie-break, unde se impune cu 8-6.

ora 17:49 - Sportiva noastra castiga primul set dupa o revenire spectaculoasa de la 1-4.

ora 17:00 - A inceput partida.

ora 16:40 - Vitalia Diatchenko s-a impus in trei seturi, astfel ca intalnirea Irinei va incepe in 20 de minute.

ora 16:00 - Partida dintre cele doua va incepe dupa terminarea intalnirii dintre Vitalia Diatchenko si Stefanie Voegele. Tocmai a inceput setul trei.

INFO: Irina Begu ocupa locul 30 in ierarhia WTA, in timp ce americanca Bethanie Mattek-Sands se afla pe pozitia 164.

INFO: Cele doua s-au mai intalnit de doua ori pana acum, ambele partide fiind castigate de sportiva noastra:

2012, Linz: 6-4 1-6 6-2;

2015, Rio de Janeiro: 6-2, 6-4.

INFO: Castigatoarea va juca in runda urmatoarea cu invingatoarea partidei dintre Margarita Gasparyan (Rusia) si Ana Konjuh (Croatia).

Roland Garros 2015 are loc in perioada 24 mai - 7 iunie.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#LIVE meci Irina Begu, #Irina Begu Roland Garros, #Irina Begu victorie Roland Garros , #stiri Irina Begu