Irina Begu s-a certat cu arbitrul in timpul meciului cu Angelique Kerber de la Roma

Miercuri, 16 Mai 2018, ora 19:00

Irina Begu a avut un dialog aprins cu arbitrul de scaun, in timpul meciului cu Angelique Kerber, din turul doi de la Roma.

Finalul confruntarii a fost foarte tensionat, iar Irina s-a aratat deranjata de faptul ca arbitrul i-a cerut sa nu mai faca pauze lungi intre puncte.

"Haide! Mai lasa-ma in pace! Doar la mine tii cont si numeri secundele", i-a spus Irina arbitrei.

Acest episod a avut loc in setul decisiv, cand scorul era 5-5 si 40-40. Imediat dupa cearta cu arbitrul, Irina si-a pierdut serviciul si Kerber a luat optiunea decisiva pentru victorie.

Irina a fost eliminata in cele din urma dramatic de Angelique Kerber (12 WTA) in turul doi de la Roma.

Sportiva noastra a cedat dupa mai bine de doua ore de joc, cu 6-3, 5-7, 5-7.

Mai departe, Kerber o va intalni pe Maria Sakkari in optimile de finala, jucatoarea care a eliminat-o pe Karolina Pliskova.