Irina Begu se califica dramatic in sferturile de finala la Charleston

Vineri, 08 Aprilie 2016, ora 03:35
24881 citiri

Irina Begu s-a calificat dramatic in sferturile de finala ale turneului de la Charleston.

Sportiva noastra a castigat in fata jucatoarei Monica Puig (locul 62 WTA), scor 1-6, 6-2, 7-6 (4).

Irina a avut un start de meci de cosmar, pierzand primul set in doar 25 de minute, insa apoi si-a revenit si a dus meciul in decisiv.

Ultimul act a durat aproximativ o ora, a fost extrem de echilibrat, dar Irina a facut diferenta la tie-break.

In turul urmator, sportiva noastra se va intalni cu Angelique Kerber, campioana de la Australian Open 2016 si locul 2 WTA.

BEGU - PUIG 1-6, 6-2, 7-6 (4)

03:35 - Final de meci! Irina se impune la tie-break cu 7-4.

03:27 - Partida se decide la tie-break.

02:18 - Irina isi revine si reuseste sa trimita meciul in decisiv.

01:40 - Irina pierde primul set in doar 25 de minute, dupa un joc foarte slab.

01:15 - A inceput meciul!

01:08 - Meciul Irinei a fost mutat pe un alt teren si va incepe in cateva momente cu Puig la serviciu.

00:24 - Confruntarea va incepe dupa terminarea duelului dintre Errani si Stosur, aflat in setul secund.

Info: Partida nu este televizata in Romania

Irina Begu ocupa locul 34 in clasamentul WTA, in timp ce Monica Puig este pe locul 62.

Aceasta este prima intalnire directa dintre cele doua sportive.

Castigatoarea o va intalni in sferturile de finala pe Angelique Kerber, campioana de la Australian Open 2016, locul 2 WTA.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Irina Begu Monica Puig, #Irina Begu Monica Puig LIVE, #Irina Begu Monica Puig direct, #Irina Begu Monica Puig Charleston , #stiri Irina Begu