Reactia Irinei Begu dupa calificarea in sferturile de finala de la Shenzhen

Miercuri, 03 Ianuarie 2018, ora 09:00
5427 citiri

Irina Begu a vorbit despre calificarea in sferturile de finala ale turneului de la Shenzhen (China).

Sportiva noastra a pus problemele din primul set pe seama plusului de agresivitate pe care adversara sa, Ekaterina Alexandrova, l-a avut.

"Ea a fost la inceput foarte agresiva, dar usor, usor am inceput sa intru in meci, am jucat bine. A trebuit sa joc fiecare minge pana la capat, asta a fost cheia. Vreau sa le spun fanilor ca este placut mereu sa vin in China, este a treia oara cand sunt aici si le multumesc celor care ma sustin", a spus Irina dupa meci.

Irina Begu s-a calificat in sferturile de finala ale turneului de la Shenzhen (China).

Sportiva noastra a trecut in optimi de rusoaica Ekaterina Alexandrova (96 WTA), scor 4-6, 6-1, 6-2.

In sferturile de finala, Irina o va intalni pe maghiara Timea Babos, intr-o partida ce va avea loc joi sau vineri, la o ora ce nu a fost stabilita momentan.

Pentru calificarea in sferturile de finala, Irina si-a asigurat un cec in valoare de 13.121 de dolari.

C.S.

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...