WTA Lausanne: victorie convingătoare pentru Irina Begu. Românca e una dintre marile favorite

Marti, 12 Iulie 2022, ora 14:11
1948 citiri
Irina Begu

Tenismena Irina Begu (locul 49 mondial) a debutat cu victorie în turneul WTA 250 de la Lausanne (Elveția), competiție care se desfășoară pe zgură.

În primul tur, Irina Begu, a treia favorită a turneului, a învins-o pe Tamara Korpatsch din Germania (111 WTA), cu 6-4, 6-2, meci care a durat o oră și 40 de minute.

În faza următoare, românca o va întâlni pe rusoaica Anastasia Potapova.

Americanca Danielle Collins și elvețianca Belinda Bencic sunt principalele două favorite la turneul de la Lausanne.

Irina Begu, debut de vis la WTA Madrid. Românca a învins o mare speranță a tenisului
Tenismena Irina Begu (128 WTA), revenită recent după o accidentare, s-a calificat marți în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. Beneficiară a clasamentului protejat, Irina Begu...
Jaqueline Cristian își continuă seria fantastică. Ce performanță a realizat la WTA Madrid
După sfertul de finală jucat la Charleston și după ce a pus umărul la calificarea miraculoasă a României la turneul final BJK Cup, în dauna Ucrainei (3-2, de la 0-2), tenismena Jaqueline...