Irina Begu se califica in sferturi la Hobart dupa un meci fenomenal

Miercuri, 09 Ianuarie 2019, ora 07:50
9807 citiri

Irina Begu a reusit sa se califice in sferturile de finala ale turneului WTA de la Hobart dupa un meci de-a dreptul fenomenal.

Sportiva noastra a avut nevoie de trei seturi si de aproape doua ore si 40 de minute pentru a se impune in fata Annei Blinkova, scorul final fiind 4-6, 7-6 (2), 6-2.

A fost un duel urias, in care Begu a dat dovada de tarie de caracter dupa ce a depasit un moment extrem de dificil.

Condusa cu 6-4 si 5-2, ea a reusit sa revina fantastic, sa egaleze la 5 si sa trimita jocul in tiebreak, acolo unde s-a impus fara probleme.

Mai departe, in decisiv s-a distrat cu adversara sa si a izbutit sa obtina o calificare extrem de meritata in sferturi.

Duelul pentru semifinale se anunta a fi unul complicat, dar in acelasi timp accesibil, ea urmand a se lupta cu Anna Karolina Schmiedlova, locul 77 in clasamentul WTA la zi.

60 de puncte in topul feminin si peste sase mii de dolari a obtinut Irina dupa calificarea in sferturile de finala de la Hobart.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Irina Begu victorie Hobart, #Irina Begu tenis rezultate, #Begu calificare Hobart , #WTA