Ce s-a întâmplat în duelul româncelor de la Transylvania Open

Marti, 26 Octombrie 2021, ora 16:22
6761 citiri

Irina Begu, locul 57 WTA şi cap de serie numărul 7, a ratat calificarea în optimile de finală ale turneului de categorie WTA 250 WTA Transylvania Open de la Cluj-Napoca.

Ea a fost învinsă, marţi, în manşa I, cu scorul de 7-6 (2), 0-6, 6-4, de Irina Bara, locul 138 WTA, beneficiară a unui wildcard, după un meci de două ore şi 25 de minute.

În optimi, Bara va evolua cu suedeza Rebecca Peterson, locul 99 WTA.

Calificarea în turul al doilea este recompensată cu un premiu de 3.675 de dolari şi cu 30 de puncte WTA.

Jucătoarele care sunt eliminate în primul tur primesc fiecare un premiu de 2.675 de dolari şi un punct WTA.

Tenismena din România aflată în formă maximă vorbește de retragere: ”Mi-a ajuns!”
Irina Bara (26 de ani), tenismena care a câștigat patru titluri WTA în ultima parte a anului 2021, a făcut un anunț surprinzător pe Instagram, cu care și-a speriat admiratorii. ”Vârsta...
Tenismena momentului în România. A cucerit al patrulea trofeu WTA începând din luna septembrie
Perechea Irina Bara/Ekaterine Gorgodze a câştigat, sâmbătă, proba de dublu din cadrul turneului de categorie WTA 125 Montevideo Open. Bara şi Gorgodze au dispus, în finală, cu scorul de...