Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Liga Campionilor, sferturi: românul Istvan Kovacs a arbitrat derby-ul AC Milan - Napoli

Joi, 13 Aprilie 2023, ora 00:32
2675 citiri
Istvan Kovacs

AC Milan a învins-o pe SSC Napoli cu scorul de 1-0 (1-0), miercuri seara, pe San Siro, într-o partidă din prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, arbitrată de românul Istvan Kovacs.

La Milano, a marcat Bennacer ’40. Istvan Kovacs l-a eliminat în minutul 74 pe Anguissa, de la Napoli.

Partidele retur se vor disputa la 18 aprilie.

În celelalte două sferturi de finală, disputate marţi, Inter Milano a învins în deplasare Benfica, scor 2-0, şi Manchester City a câştigat cu 3-0 confruntarea cu Bayern Munchen. Partidele retur vor avea loc la 19 aprilie.

S-au stabilit arbitrii care vor oficia la Euro 2024. Ce se întâmplă cu românul Kovacs după meciul ”cu cântec” Barcelona - PSG
UEFA a stabilit astăzi lista arbitrilor de centru care vor conduce meciuri la turneul final al Campionatului European din Germania, programat în această vară. În ceea ce ne privește,...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...