O româncă o va arbitra pe FC Barcelona în sferturile Ligii Campionilor, alături de Ovidiu Hațegan

Luni, 20 Martie 2023, ora 20:47
2250 citiri
Iuliana Demetrescu

Meciul dintre AS Roma (Italia) şi FC Barcelona (Spania), din sferturile UEFA Women’s Champions League, va fi arbitrat la centru de către Iuliana Demetrescu, informează frf.ro.

Ea va fi ajutată la cele două linii de Petruţa Iugulescu şi Mihaela Ţepuşă, cel de-al patrulea oficial fiind Sandra Bastos (Portugalia).

În camera VAR se vor afla doi arbitri tot din ţara noastră, Ovidiu Haţegan şi Horaţiu Feşnic.

Observator pentru arbitri a fost desemnată Ausra Kance (Lituania), iar delegat de joc din partea UEFA va fi Fiona Pförtke (Germania).

Partida dintre AS Roma şi FC Barcelona va avea loc marţi, 21 martie, de la ora 22:00, pe Stadio Olimpico din Roma.

Clubul spaniol FC Barcelona l-a prezentat oficial, joi după-amiază pe noul antrenor al echipei de fotbal, tehnicianul german Hansi Flick. Deşi a fost anunţat ca noul antrenor al Barcelonei...
Dublă dramatică pentru echipa lui Răzvan Lucescu în Liga Campionilor. Cum s-a încheiat primul meci
Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia bosniacă Borac Banja Luka, în prima manşă a turului...
#Iuliana Demetrescu, #arbitru, #fc barcelona, #Liga Campionilor , #stiri fotbal
  1. Hansi Flick, prezentat pe Camp Nou, la două luni după semnarea contractului: ”Luptăm pentru toate trofeele”
  2. FC Botoșani are un nou antrenor. Liviu Ciobotariu a semnat
  3. Finală rusească la turneul WTA de la Iași. Unde s-a oprit Jaqueline Cristian
  4. Unul dintre cei mai buni fundași din istoria Premier League îl distruge pe Radu Drăgușin: ”Îmi pare rău s-o zic”
  5. Argentina a depus plângere la FIFA, după evenimentele de la meciul cu Maroc
  6. Pițurcă nu este surprins de plecarea lui Iordănescu de la națională: ”Așa a procedat mereu”
  7. Cum s-a descurcat prima româncă intrată în concurs la Jocurile Olimpice. S-a stabilit un nou record mondial
  8. Confruntare titanică la Jocurile Olimpice? Când poate avea loc meciul Novak Djokovic - Rafael Nadal
  9. Explicațiile Florentinei Iușco, după suspendare: ”Niște suplimente”
  10. Formula 1: Hass va conta pe Esteban Ocon în sezonul următor