”Adio, Amirale!” Mesajul transmis de CS Dinamo la despărțirea de Ivan Patzaichin

CS Dinamo şi-a luat adio, marţi, de la marele sportiv Ivan Patzaichin, al cărui sicriu cu trupul neînsufleţit a fost depus la clubul din Şoseaua Ştefan cel Mare, conform news.ro.

"Ivan ne-a vizitat ultima dată. Înainte, când venea la Dinamo, ne umplea inimile cu bunătatea şi vorba sa lină. Acum ni le-a umplut de lacrimi.

Ştiam că nimic nu este etern, poate doar faima, însă Ivan a plecat mult prea devreme dintre noi. Mai avea atât de multe lecţii să ne predea în amfiteatrul generozităţii sale fără seamăn. Ivan va mai rămâne un strop de timp în jurul nostru, cale de 40 de zile.

După care ne va veghea pe toţi de sus. Cândva, ne vom revedea cu el şi îi vom spune cât de mult l-am iubit. Pentru că, poate copleşiţi de aura sa, n-am ştiut cum să-i arătăm toată dragostea noastră atât timp cât l-am avut lângă noi! ADIO, AMIRALE", este mesajul transmis pe Facebook de CS Dinamo.

Ivan Patzaichin va fi înmormântat, marţi, cu onoruri militare, la Cimitirul Bellu.

EXCLUSIV. Anunț neașteptat despre antrenorul lui Dinamo. Fostul oficial îl apără pe Ovidiu Burcă
Fostul recrutor al lui Dinamo, Octavian Marin, a explicat ce impact au avut la echipă antrenorii din acest sezon, Ovidiu Burcă și Zeljko Kopic. Octavian Marin crede că criticile care s-au...
FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...