Cea mai frumoasă femeie a Mondialului l-a ironizat pe ratangiul Lukaku după Croația - Belgia FOTO

Vineri, 02 Decembrie 2022, ora 08:38
10183 citiri
Ivana Knoll

Selecţionatele Croaţiei şi Belgiei au terminat la egalitate, 0-0, joi, pe Ahmad Bin Ali Stadium din Ar-Rayyan, în Grupa F a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, rezultat care duce vicecampioana mondială în optimile de finală şi trimite Belgia acasă.

Obligată să câştige, Belgia a făcut un joc destul de slab în prima repriză, în care şi-a creat doar două oportunităţi notabilă, prin Carrasco (11), al cărui şut din unghi a fost blocat de Livakovic, şi Mertens (13), care a reluat pe lângă poartă din pasa lui De Bruyne.

Repriza secundă a fost dominată de ''diavolii roşii'', dar ocaziile de gol au apărut cu greutate şi au fost ratate cu uşurinţă.

Lukaku, intrat în joc ca ultimă speranţă, a avut o primă încercare în min. 49, dar Livakovic nu a avut emoţii la mingea trimisă de atacantul lui Inter.

Croaţii au avut câteva minute bune în ofensivă, dar Courtois s-a opus la şuturile trimise de Kovacic (50), Brozovic (54) şi Modric (54, 68).

Romelu Lukaku, autor a 28 de goluri în ultimele 28 de meciuri la naţională, a trimis în bară în min. 60, după ce Carrasco a fost blocat de Juranovic.

În min. 62, acelaşi Lukaku a reluat cu capul peste poarta goală, după ce Livakovic ieşit pe sub minge. Portarul croat nu a avut probleme la şutul lui De Bruyne (69), dar a avut noroc în min. 87, când şutul-centrare trimis de Meunier a fost deviat de Lukaku pe lângă poartă. Lukaku nu a reuşit să împingă mingea în plasă de la un metru (90), iar Gvardiol (90+2) i-a suflat mingea în faţa porţii.

Croata Ivana Knoll, considerată diva sexy a Mondialului din Qatar, a avut o reacție ironică pe Instagram referitoare la ratările pe bandă rulantă ale lui Lukaku.

”În afară de mine, Lukaku a arătat cel mai bine astăzi”, a scris bruneta care a făcut furori cu ținutele provocatoare la Cupa Mondială.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...