Elevul lui Darren Cahill, primul sfertfinalist la ATP Miami

Marti, 28 Martie 2023, ora 20:38
1355 citiri
Jannik Sinner

Jucătorul italian Jannik Sinner, pregătit de australianul Darren Cahill, fost antrenor al Simonei Halep, l-a învins marţi pe rusul Andrei Rublev în optimile turneului de tenis de la Miami şi s-a calificat în sferturile de finală ale competiţiei.

Jannik Sinner (21 de ani, locul 11 ATP) s-a impus în două seturi în faţa rusului Andrei Rublev (25 de ani, locul 7 ATP), scor 6-2, 6-4, după un meci care a avut o oră 12 minute şi trei secunde.

În sferturi la Miami Open, turneu din categoria ATP Masters 1000, Sinner îl va înfrunta pe învingătorul din meciul dintre olandezul Botic van de Zandschulp şi finlandezul Emil Ruusuvuori.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Turneul lui Țiriac de la București, desființat de un jucător: ”E de neînțeles că rămâne...”
Tenismanul maghiar Marton Fucsovics a câştigat titlul în proba de simplu a turneului Ţiriac Open (ATP 250), găzduit de baza sportivă Năstase/Marica din Capitală şi dotat cu premii totale...