Argentina și Germania, ”bombe” la indigo. Asemănare izbitoare între cele două mari surprize la Campionatul Mondial

Miercuri, 23 Noiembrie 2022, ora 17:26
1322 citiri
Japonia a învins Germania la Mondiale

Selecţionata Japoniei a produs a doua mare surpriză a Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a învins echipa Germaniei cu scorul de 2-1 (0-1), miercuri, pe Khalifa International Stadium din Ar-Rayyan, în Grupa E.

Eșecul ”bombă” al Germaniei e tras la indigo cu ceea ce s-a întâmplat marți cu Argentina, învinsă cu același scor, 1-2, de o altă țară asiatică, Arabia Saudită.

În ambele partide, marile favorite au deschis scorul din penalty, prin Messi, respectiv Gundogan, însă adversarele au revenit miraculos în repriza secundă, în decurs de câteva minute (48-53 Arabia Saudită, 75-83 Japonia).

Cum a reacționat Marcel Răducanu când a aflat scorul la Germania - Japonia: ”Cât s-a terminat? Că eu am plecat de acasă în minutul 80”
Echipa naţională a Japoniei a produs o imens[ surpriză miercuri, în grupa E de la Cupa Mondială, după ce a învins cu 2-1 una din favoritele la titlu, Germania. Niponii au întors rezultatul...
De ce consideră nemții nedreaptă înfrângerea contra Japoniei, de la Cupa Mondială
Japonia a produs o nouă surpriză la Cupa Mondială, după ce a învins cu 2-1 una din favoritele la titlu, Germania. În minutul 31 germanul Raum a primit un penalti după ce a fost faultat...