Jaqueline Cristian, momente cumplite în Qatar. Tenismena din România s-a accidentat groaznic și a părăsit terenul în scaun cu rotile

Marti, 22 Februarie 2022, ora 15:41
6942 citiri
Jaqueline Cristian. Foto: captura video Digi Sport

Clipe de groază pentru Jaqueline Cristian la Doha.

Românca s-a accidentat groaznic din senin în setul doi al meciului cu Kasatkina, la scorul de 2-2.

Cristian a simtit o durere puternică la genunchi în momentul când alerga spre o mine și s-a oprit brusc.

Cristian câștigase primul set cu 6-2 și avea șanse mari să se califice în turul următor.

Tenismena noastră a primit îngrijiri medicale, a încercat să continue partida, dar a simtit durere la prima deplasare și genunchiul i-a cedat din nou.

Românca a abandonat și a părăsit terenul în scaun cu rotile.

Daria Kasatkina s-a calificat în turul următor.

Cum se simte fotbalistul de la Poli Iași cu multiple fracturi craniene: ”Confuz și stare de somnolență”
Clubul de fotbal Politehnica Iaşi anunţă că starea jucătorului Luca Mihai, accidentat grav duminică, în meciul cu Dinamo, este una stabilă, dar că acesta încă este confuz şi prezintă...
Panică la meciul Dinamo - Poli Iași. Jucătorul care a fost scos din teren cu masca de oxigen
Meciul Dinamo - Poli Iași din play-out-ul Superligii, aflat în desfășurare, a consemnat o accidentare gravă a lui Luca Mihai, tânărul jucător al oaspeților. În minutul 28, Josue...
#Jaqueline Cristian, #Jaqueline Cristian tenis rezultate, #accidentare , #Stiri Jaqueline Cristian