Mare surpriză la Indian Wells. Românca principală favorită a fost eliminată

Marti, 05 Martie 2024, ora 07:48
8637 citiri
Jaqueline Cristian

Turneul de tenis WTA 1000 de la Indian Wells a debutat duminică seara cu meciurile de pe tabloul de calificare, acolo unde românca Jaqueline Cristian a fost considerată principala favorită.

Clasată pe locul 75 mondial, Jaqueline Cristian a încercat să intre pe tabloul principal la Indian Wells, având nevoie de două victorii din postura de cap de serie 1.

Românca a debutat luni seară împotriva jucătoarei australiene Storm Hunter, 122 WTA. Din păcate, Cristian a fost eliminată, scor 6-3, 7-5.

Storm Hunter va evolua în ”finala” pentru tabloul principal cu Robin Montgomery (SUA).

Pe tabloul principal feminin de la Indian Wells se mai află două românce, Sorana Cîrstea și Ana Bogdan.

Quarterly Report - Editia 4

Româncele s-au retras în ”valuri” de la următorul turneu WTA, în frunte cu Simona Halep
Tenismena Simona Halep, locul 1149 WTA, a fost nevoită să se retragă de pe tabloul de concurs al turneului de 250 de puncte de la Rabat, în Maroc (19-25 mai), care îi acordase un wild-card, la...
Prezență surpriză în semifinale la ATP Roma. Un specialist pe hard impresionează pe zgură
Tenismanul american Tommy Paul l-a învins joi pe polonezul Hubert Hurkacz după un meci de mare luptă, 7-5, 3-6, 6-3, şi s-a calificat în semifinalele turneului ATP Masters 1.000 de la Roma,...