Jaqueline Cristian, învinsă clar de o mare favorită, la WTA Bad Homburg

Duminica, 23 Iunie 2024, ora 20:50
1474 citiri
Jaqueline Cristian FOTO X

Jaqueline Cristian, locul 65 WTA, a fost eliminată, duminică, în primul tur al turneului de categorie WTA 500 de la Bad Homburg.

Cristian a fost învinsă de americanca Emma Navarro, numărul 17 mondial şi cap de serie 3, scor 6-3, 6-1. Meciul a durat o oră şi şase minute.

Participarea în primul tur este recompensată cu 8.825 de euro şi un punct.

Jaqueline Cristian s-a calificat în optimile turneului de la Palermo
Jucătoarea română de tenis Jaqueline Cristian, cap de serie numărul 7, s-a calificat în optimile de finală ale turneului WTA 250 de la Palermo (Italia), dotat cu premii totale în valoare de...
Jucătoarea de tenis Irina Begu s-a calificat vineri seara în semifinalele turneului WTA 250 de la Palermo. Irina Begu (33 de ani, numărul 142 WTA) a învins-o în sferturile de finală pe...
#Jaqueline Cristian, #eliminare, #wta, #Bad Homburg , #stiri tenis
  1. Revelația din Superliga: a câștigat meciul cu Farul și a egalat FCSB cu un gol fabulos. Ce a declarat Adrian Mihalcea
  2. "FCSB e o echipă rudimentară, mai ales pe linia de fund" Semnal de alarmă înaintea meciului cu Maccabi
  3. Scandal între suporterii lui FCSB și Mihai Pintilii: "Ție să îți dau explicații?" VIDEO
  4. Scandal în direct la TV: Vali Moraru și Gigi Becali s-au contrat dur! "Ai mintea întunecată!" VIDEO
  5. Irina Begu e în semifinale la Palermo! Pe cine va întâlni românca în această fază
  6. Ce spune Gigi Becali despre penalty-ul primit de FCSB în disputa cu Unirea Slobozia: ”Voi chiar nu vedeți?”
  7. Darius Olaru anunță criza de la FCSB: ”Ne îngrijorează”. Ce spune despre faza penalty-ului
  8. UEFA anchetează Spania, după scandările de după finala EURO: ”Gibraltar este spaniol”
  9. Cupa Mondială 2030: Spania a stabilit cele 11 stadioane pe care se vor juca meciurile
  10. România U20 va juca pentru locurile 15-16 la Campionatul European de Handbal