Padureanu: Am spus ca se va ajunge sa se traga cu pistolul la meciuri

Miercuri, 15 Aprilie 2009, ora 19:06
1134 citiri

Presedintele Gloriei Bistrita, Jean Padureanu, a comentat infrangerea din Cupa, 0-2 cu Timisoara, dar si ultimele evenimente legate de anchetarea arbitrilor de catre DNA.

"Nu sunt dezamagit de partida cu Timisoara! Echipa a jucat si foarte multi fotbalisti care nu prea au evoluat la echipa mare s-au comportat foarte bine.

Ma asteptam la acest aspect de la inceputul campionatului (n.r. anchetarea arbitrilor la DNA). Am spus ca se va ajunge sa se traga cu pistolul la meciuri! Au fost greseli din partea conducatorilor, dar si din partea arbitrilor.", a spus Jean Padureanu, la sport.ro.

FC Timisoara a invins, miercuri, Gloria Bistrita, scor 2-0, si s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei.

Oțelul - Corvinul, finala inedită a Cupei României. Când vor afla dacă pot sau nu să joace în Europa League
Corvinul Hunedoara şi Oţelul Galaţi, finalistele Cupei României în acest sezon, vor afla pe 26 aprilie dacă vor obţine licenţa de a putea evolua în Europa League, a anunţat, vineri,...
Oțelul - U Cluj a stabilit finala Cupei României, cu un autogol în ultimul minut. Cu cine va juca Corvinul
Echipa Oţelul Galaţi a învins joi, pe teren propriu, scor 2-1, formaţia Universitatea Cluj, în semifinalele Cupei României. Gălăţenii s-au calificat pentru a doua oară în istorie în...