Jelena Ostapenko, protagonistă în cel mai tensionat meci: "Cum mi-ai spus?" VIDEO

Luni, 06 Februarie 2023, ora 19:58
5866 citiri
Jelena Ostapenko

Jelena Ostapenko și Danielle Collins, renumite pentru figurile pe care le fac în timpul partidelor, s-au înfruntat la Abu Dhabi.

Așa cum era de așteptat, Ostapenko și Collins, două dintre cele mai carismatice jucătoare, au oferit un meci din care momentele tensionate nu au lipsit.

Americanca i-a cerut arbitrului de scaun să intervină, acuzând faptul că mama Jelenei și ceilalți membri din boxa letonei i-au adresat câteva cuvinte nepotrivite. "Cum mi-ai spus?", s-a ernervat Collins. Și supervizorul partidei a intervenit pentru a o calma pe Danielle.

Partida s-a decis în set decisiv. Jelena Ostapenko a reușit să se impună cu 7-5, 1-6, 7-5.

Joacă mai bine ca niciodată, dar e obligată să se retragă din tenis la 30 de ani: ”O situație profund personală”
Americanca Danielle Collins (30 de ani), locul 53 WTA, aflată la ultimul său sezon în circuitul mondial, s-a calificat miercuri în semifinalele turneului WTA 1000 de la Miami. În sferturi,...
"Ați mai văzut așa ceva?" Surpriză mare la Miami: o rusoaică a învins o favorită și s-a calificat în semifinale
Sportiva franceză Caroline Garcia (locul 27 mondial), care a acuzat dureri la umărul drept ca şi în cele două tururi precedente, a fost învinsă în sferturile de finală ale turneului WTA...