Cu fata la alegatori: Ion M. Ioniță, despre un posibil USL 2.0 după alegerile din 9 iunie: „Depinde de scorul pe care îl va înregistra această alianța”

Meciul pe care letona Ostapenko îl va ține minte toată viața. Ce s-a întâmplat după ce a pierdut 16 puncte la rând

Luni, 15 Mai 2023, ora 09:39
2739 citiri
Jelena Ostapenko

Jucătoarea letonă Jelena Ostapenko (20 WTA) s-a calificat duminică în optimile de finală la WTA Roma în urma unui meci fabulos.

Jelena Ostapenko s-a impus în fața Barborei Krejcikova din Cehia (13 WTA) cu 7-6, 6-0, desfășurarea scorului fiind una impresionantă.

Astfel, Ostapenko a revenit miraculos după ce a fost condusă cu 5-1 în primul set, pierzând nu mai puțin de 16 puncte la rând.

Mai mult, în setul al doilea, Ostapenko nu i-a mai dat nici o șansă rivalei, Krejcikova adunând doar 5 puncte.

Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...
Ce-a făcut Anca Todoni la turneul WTA din Mexic după ce a obținut victoria carierei
Jucătoarea română de tenis Anca Todoni, locul 226 mondial şi venită din calificări, a fost eliminată, vineri, în optimile turneului de categorie WTA 125 de la San Luis (Mexic). Todoni a...