Câți bani a câștigat Patricia Țig, jucătoarea care se îmbrăca de la H&M, pentru participarea în turul doi la US Open

Vineri, 01 Septembrie 2023, ora 07:33
5627 citiri
Jessica Pegula (stânga) și Patricia Țig (dreapta), înaintea partidei

După ce a jucat mult timp fără sponsor tehnic la turneele din circuit, Patricia Țig (29 de ani) s-a prezentat la US Open cu un echipament de la Bidi Badu.

Patricia Țig a ajuns la US Open până în turul al doilea. Jucătoarea din România a pierdut în această fază în fața americancei Jessica Pegula, locul trei WTA. Pentru prima dată în cariera ei, Pati a evoluat pe Arthur Ashe, cea mai mare arenă de la Flushing Meadows.

Patricia Țig a evoluat mult timp în tricouri simple, fără niciun logo, mărturisind că nu pune mare preț pe haine și că le cumpără de la H&M. De data aceasta, ea a jucat la US Open cu un echipament de la Bidi Badu.

Pentru participarea în turul al doilea, ea va încasa un premiu de 123.000 de dolari.

Quarterly Report - Editia 4

Abandon de marcă la Roland Garros: de ce nu vine locul 5 WTA la Paris
Jucătoarea americană de tenis Jessica Pegula, numărul cinci mondial, s-a retras de la Roland Garros, deoarece continuă să se concentreze pe recuperarea sa după o accidentare, relatează...
Patricia Țig s-a calificat în optimile de finală. Va întâlni o altă româncă
Jucătoarea română de tenis Patricia Ţig s-a calificat în optimile de finală ale turneului ITF de la Bucureşti (Future Open by Samsung AI), dotat cu premii totale de 15.000 de dolari şi...
#Jessica Pegula, #Patricia Tig, #US Open, #echipament patricia tig , #stiri tenis