Românca Haralambie a atras toate privirile la Jocurile Olimpice de iarnă de la Beijing. Pe ce loc a terminat însă finala la sărituri

Sambata, 05 Februarie 2022, ora 16:06
12632 citiri
Daniela Haralambie. Foto: Facebook / COSR

Daniela Haralambie (CS Dinamo) s-a clasat pe locul 25 în finala probei de sărituri cu schiurile, pe trambulina normală (K95), la Jocurile Olimpice de iarnă de la Beijing.

Daniela a fost pe locul 19 după primul rundă (83p), dar în finala de 30 a avut o săritură pentru care a primit 73,2p.

Titlul olimpic a revenit slovenei Ursa Bogataj, urmată de germana Katharina Althaus şi de o altă sportivă din Slovenia Nika Kriznar.

Daniela Haralambie are 24 de ani este născută la Brașov și este considerată una dintre cele mai frumoase sportive prezente la Jocurile Olimpice de la Beijing.

Daniela Haralambie. Foto: Facebook / Daniela Haralambie

Flotila românească a dat drumul la ”motoare”. Performanță majoră în prima zi la Europene
România a calificat direct în finalele pentru medalii şase echipaje din cele 13 cu care participă la Campionatele Europene de canotaj de la Szeged (Ungaria), în urma curselor de joi. La...
Tinerii români au câștigat Campionatul Mondial de robotică FIRST Tech Challenge
Echipa AICitizens de la Colegiul Național „Alexandru Ioan Cuza” din Focșani, Vrancea, a obținut titlul de campioană mondială la Campionatul Mondial de robotică FIRST Tech Challenge, care...
#Jocurile Olimpice de iarna, #Romania, #haralambie, #Beijing , #Jocurile Olimpice de Iarna