Accidentare groaznică la Olimpiadă. O arbitră a fost tăiată cu crosa la un meci de hochei. Imagini greu de privit VIDEO

Marti, 08 Februarie 2022, ora 09:18
4459 citiri
Sianna Liffers, lovită cu crosa

Echipa feminină de hochei a Canadei a învins formația SUA în ultima etapă a fazei grupelor la Jocurile Olimpice 2022, cu scorul de 4-2, meci marcat de o accidentare urâtă a arbitrei Sianna Liffers.

După cum se poate vedea în imaginile de mai jos, arbitrul Sianna Liffers a suferit o tăietură gravă la buză după ce jucătoarea echipei americane Amanda Kessel a lovit-o accidental în față cu crosa. Arbitra a primit primul ajutor pe gheață, după care a părăsit arena pentru alte îngrijiri.

Echipa canadiană a ajuns la patru victorii din patru meciuri în turneul olimpic și a ocupat primul loc în grupa A. În sferturile de finală, Canada va întâlni echipa de pe locul trei în grupa B. Americancele, care au trei victorii și o înfrângere, vor juca în sferturi cu echipa de pe locul doi din grupa B.

Veste uriașă pentru Ana-Maria Brânză, care revine la Jocurile Olimpice: ”Emoțiile sunt la fel de mari”
Fosta scrimeră Ana-Maria Brânză, campioană olimpică în proba pe echipe şi dublu medaliată cu argint la individual, va purta flacăra olimpică la sosirea acesteia în Franţa, alături de...
Gianina van Groningen, speranță pentru România la Jocurile Olimpice: ”Nu poți să te desparți de prima dragoste”
Gianina van Groningen (Beleagă), canotoare care a revenit după o pauză de aproximativ un an şi jumătate, a declarat, luni, că ea şi colega sa de la dublu vâsle, categorie uşoară, Ionela...
#jocurile olimpice, #accidentare, #Beijing, #hochei , #Jocurile Olimpice de Iarna